Orlen Wisła - Meble Wójcik. Czerwona latarnia rozbita w Płocku

Nie było niespodzianki w Płocku. Miejscowa Orlen Wisła wysoko pokonała drużynę Meble Wójcik Elbląg po bardzo jednostronnym starciu.

Maciej Szumowski
Valentin Ghionea WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Valentin Ghionea
"Nafciarze" dominowali przez praktycznie cały pojedynek. Nie jest to żadne zaskoczenie, bo podchodzili do niego w roli lidera grupy pomarańczowej. Elblążanie z kolei w trzynastu meczach zdołali zgromadzić zaledwie trzy punkty i są czerwoną latarnią PGNiG Superligi.

Gospodarze już po ośmiu minutach prowadzili 4 do 1. W początkowej fazie meczu nieźle bronił grający w barach Meble Wójcik wychowanek Wisły, bramkarz Adrian Fiodor, dzięki któremu przewaga płocczan nie była aż taka wysoka. Później jednak wicemistrz Polski był coraz skuteczniejszy, a na dodatek interwencjami popisywał się Marcin Wichary.

Czas w pewnym momencie wziął Jacek Będzikowski i jego drużyna doprowadziła do stanu 7 do 15. Jego drużyna starała się odrobić straty i na chwilę przed zejściem do szatni wynik wynosił już tylko 16:11 dla Wiślaków. Ostatecznie dwie bramki dorzucił Tiago Rocha, a ostatniej sekundzie odpowiedział Adam Nowakowski i po trzydziestu minutach rezultat wskazywał 18:12 dla uczestnika Ligi Mistrzów.

Po przerwie trener Piotr Przybecki postawił na świeżość w swojej drużynie i wymienił praktycznie cały skład, korzystając z szerokiej ławki rezerwowych. Wicharego zastąpił rewelacyjny w ostatnich meczach Adam Morawski, który ponownie popisywał się świetnymi interwencjami. Na dodatek doszły dobre akcje w ataku i w 42 minucie wynik wynosił 26:15 dla płocczan.

Gospodarze kontrolowali mecz do końca. Wśród zawodników Wisły trudno było wyróżnić lidera drużyny. Z kolei w barwach Meble Wójcik Elbląg świetny mecz rozegrał Bartosz Janiszewski, zdobywca aż siedmiu trafień.

Orlen Wisła Płock - Meble Wójcik Elbląg 36:22 (18:12)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski - Daszek 3, Wiśniewski 5, Ghionea 5/3, Mihić 2, Gębala M. 1, Rocha 4/1, Toledo 4, Pusica 2, Gębala T. 3, Tarabochia 1, Ivić 4, Żytnikow 2.

Kary: 4 min. (Rocha, Gębala T. - po 2 min.)

Meble Wójcik: Ram, Fiodor, Szopa, Nowakowski 5/1, Dorsz 1, Moryń 3, Janiszewski 7, Olszewski 2, Adamczak 3, Kupiec, Tórz.

Kary: 4 min. (Janiszewski, Adamczak - po 2 min.)