Liga Mistrzów: pewne zwycięstwo Telekomu Veszprem w Silkeborgu. To korzystny rezultat dla Orlen Wisły Płock

W spotkaniu 9. kolejki grupy A Ligi Mistrzów 2016/2017, węgierski Telekom Veszprem okazał się lepszy od duńskiego Bjerringbro-Silkeborg (29:24).

Tomasz Rosiński
Momir Ilić WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Momir Ilić
Faworytem niedzielnego pojedynku było oczywiście Veszprem, które po dwóch porażkach z Paris Saint-Germain HB chciało wkroczyć na zwycięską ścieżkę w LM. Jednakże mistrzowie Węgier musieli mieć w pamięci pierwszy mecz z Bjerringbro, który 12 listopada 2016 roku zakończył się minimalną wygraną srebrnych medalistów Champions League (30:29). Tym razem węgierska ekipa odniosła pewniejszy triumf, ale w drugiej połowie ponownie miała sporo problemów z zatrzymaniem rywali.

Przyjezdni nie zamierzali zwlekać i od początku rywalizacji chcieli narzucić swój styl gry, co im się udało. Od startu pojedynku udanie radził sobie rozgrywający Momir Ilić, którego wsparł Laszlo Nagy i to za ich sprawą Telekom Veszprem po pierwszym kwadransie prowadził 7:4.

Goście grali agresywnie w obronie i potrafili wyprowadzać zabójcze kontrataki. Gospodarze starali się ambitnie walczyć w każdej akcji, ale bardziej doświadczeni przeciwnicy przyspieszyli w końcówce pierwszej połowy i przed zejściem do szatni wygrywali 15:9 po trafieniu Gaspera Marguca.

Po zmianie stron zawodnicy z Veszprem próbowali kontrolować boiskowe wydarzenia i w 45. minucie wciąż mieli sześć bramek przewagi. Jednak w tym momencie postanowili zaryzykować Sebastian Skube i spółka, którzy jedenaście minut przed końcem konfrontacji zbliżyli się do mistrza Węgier na jednego gola (21:22).

Taki obrót spraw podrażnił podopiecznych Xaviera Sabate, którzy zanotowali skuteczny finisz i ostatecznie pokonali Bjerringbro-Silkeborg 29:24. Tym samym po dziewiątej kolejce Ligi Mistrzów przewaga Orlen Wisły Płock nad duńskim zespołem wzrosła z jednego do dwóch punktów.

Liga Mistrzów, 9. kolejka grupy A:

Bjerringbro-Silkeborg - Telekom Veszprem 24:29 (9:15)
Najwięcej bramek: dla Bjerringbro-Silkeborg - Sebastian Skube i Kristian Klitgaard - po 5, Nikolaj Markussen 4; dla Telekomu Veszprem - Momir Ilić 7, Dragan Gajić 5, Laszlo Nagy 4.

Zobacz pełny terminarz

Czy uważasz, że Telekom Veszprem w tym sezonie po raz trzeci z rzędu awansuje do finału Ligi Mistrzów?