MTS Chrzanów - UKS Olimp. Szósta domowa wygrana MTS-u

Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów po raz szósty w tym sezonie zwyciężyli przed własną publicznością. W sobotę 3 grudnia zawodnicy Adama Piekarczyka w pokonanym polu pozostawili zamykający tabelę I ligi grupy B Olimp Grodków (36:26).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / MTS CHRZANÓW

Chrzanowianie do spotkania z outsiderem przystąpili poważnie osłabieni. Problemy zdrowotne ma trójka podstawowych rozgrywających - Michał Bednarczyk, Jan Orlicki oraz Marcin Skoczylas. Pierwsza dwójka zawody obserwowała z trybun, natomiast najbardziej doświadczony gracz MTS-u został wpisany do protokołu i miał wystąpić tylko w nagłym przypadku. W szeregach Olimpu brakowało natomiast Bogumiła Barana.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Obie drużyny z łatwością zdobywały bramki. W 14. minucie po dwóch trafieniach Łukasza Ogorzelca goście z Grodkowa odskoczyli na dwa trafienia (10:8). Wówczas jednak nastąpił całkowity zwrot akcji.

Chrzanowianie zdecydowanie poprawili grę w obronie, a piłki zaczął odbijać Marcin Górkowski. Dzięki jego interwencjom "Cabanie" mogli wyprowadzać liczne kontrataki i zdobywali łatwe bramki. W efekcie w 25. minucie było już 19:11.

Chwilę później czerwoną kartkę za uderzenie w twarz rywala zobaczył Łukasz Gradowski, ale mimo jego kary Olimp zmniejszył nieco straty przed przerwą (15:20). Dobrą serię goście kontynuowali po zmianie stron. MTS miał problemy ze skutecznością, a ponadto czerwoną kartkę otrzymał Patryk Rola. MTS prowadził już tylko 22:20.

Wówczas na placu gry pojawił się Marcin Skoczylas i gra gospodarzy ponownie zaczęła się kleić. Doświadczony rozgrywający mocno absorbował uwagę rywali, dzięki czemu jego koledzy z drużyny mieli więcej miejsca na boisku.

Świetny mecz rozegrał Przemysław Wierzbic, który w tym sezonie nie grał dotychczas zbyt wiele w ataku. Kilka udanych akcji zaprezentował również Michał Gasin. W 50. minucie MTS prowadził już 29:22 i w końcówce dobił rywala.

MTS Chrzanów - UKS Olimp Grodków 36:26 (20:15)

MTS: Gil, Górkowski- Wierzbic 7, D. Skoczylas 6, Kirsz 5 (0/1), Stroński 5 (4/4), Sieczka 4, Gasin 3, M. Skoczylas 2, Żydzik 2, Madeja 1, Bogacz, Dziubiński, Kowal, Krasucki, Rola