Bundesliga: niezły mecz Rojewskiego, Wyszomirski nie uratował Lemgo

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie polscy szczypiorniści w 14. kolejce Bundesligi. SC DHfK Lipsk Andrzeja Rojewskiego wygrał z Wetzlar 30:26, natomiast Piotr Wyszomirski i jego TBV Lemgo nie zdobyli punktów z HBW Balingen-Weilstetten.

Marcin Górczyński
Piotr Wyszomirski WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Piotr Wyszomirski

SC DHfK Lipsk odniósł ósme zwycięstwo w sezonie. Zawodnicy Christiana Prokopa, najprawdopodobniej nowego szkoleniowca niemieckiej kadry, ograli HSG Wetzlar, które ma apetyt nawet na miejsce w europejskich pucharach. Po zwycięstwie drużyna Andrzeja Rojewskiego utrzymała rewelacyjną piątą lokatę w Bundeslidze.

Bohaterem Lipska został Lukas Binder, w 11 rzutach tylko raz zatrzymany przez golkipera Wetzlar. Dwie bramki na swoim koncie zapisał Rojewski. Polski rozgrywający trafił do siatki w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy rywale pozostawali w grze o dwa punkty. Po jednym z goli byłego reprezentanta Biało-Czerwonych SC DHfK Lipsk wypracował w 56 minucie trzy bramki różnicy, co wyraźnie podcięła skrzydła przeciwnikom.

Nietęgie miny za to u zawodników z Lemgo. Piotr Wyszomirski spisał się co najmniej przyzwoicie w potyczce z HBW Balingen-Weilstetten (10 parad), ale jego zespół przegrał z sąsiadem z tabeli 20:23. O losach kompletu punktów zadecydowała końcówka. Do 47 minuty wynik oscylował wokół remisu. Świetny fragment w wykonaniu Larsa Friedricha przechylił szalę zwycięstwa na stronę Balignen. TBV Lemgo od kilku kolejek nie może wydostać się ze strefy spadkowej.

Kapitalny mecz obejrzeli kibice w Gummersbach. Fuechse, kandydat do medalowej pozycji, stracił punkty z gospodarzami, VfL. W korespondencyjnej rywalizacji bombardierów, Juliusa Kuehna i Petara Nenadicia, także remis. Obaj zanotowali jedynie dwie pomyłki. Niemiec zakończył mecz z 11 bramkami, Serb z 10. Bliżej sukcesu było jednak VfL. Wyrównująca bramkę dla Lisów na 38 sekund przed końcem rzucił z karnego Bjarki Mar Elisson  (26:26).

DKB Handball Bundesliga (14. kolejka):

VfL Gummersbach - Fuechse Berlin 26:26 (13:14)
Najwięcej bramek: dla VfL - Julius Kuehn 11, Andreas Schroeder 4, Florian Baumgartner, Simon Ernst - po 3; dla Fuechse - Petar Nenadić 10, Bjarki Mar Elisson 6, Fabian Wiede, Mattias Zachrisson - po 3;

TBV Lemgo - HBW Balingen-Weilstetten 20:23 (10:10)
Najwięcej bramek: dla Lemgo - Tim Hornke, Rolf Hermann - po 4, Anton Mansson, Patrick Zieker - po 3, (...), Piotr Wyszomirski; dla Balingen - Lars Friedrich 7, Tim Nothdurft 5, Martin Strobel 3.

SC DHfK Lipsk - HSG Wetzlar 30:26 (14:10) Najwięcej bramek: dla SC DHfK - Lukas Binder 10, Niclas Pieczkowski 6, (...), Andrzej Rojewski 2; dla Wetzlar - Jannik Kohlbacher 6, Philipp Weber 5, Kristian Bjornsen 4.