Francja - Polska. Brak liderki, nie pomogły bramkarki. Deklasacja w Kristianstad

Polskie szczypiornistki nie miały argumentów, by w meczu inauguracyjnym mistrzostw Europy 2016 ograć Francuzki (22:31). Rywalki zdominowały zawodniczki Leszka Krowickiego w każdym aspekcie.

Marcin Górczyński
PAP/EPA

Pierwsze dziesięć minut w wykonaniu Biało-Czerwonych dawało nadzieję na dalszą fazę spotkania. Kapitalnie spisywała się Monika Kobylińska, trafiająca z drugiej linii. Gdynianka w kolejnych minutach nie była już tak skuteczna. Rozgrywająca zakończyła pojedynek tylko z dwoma golami, strzelonymi na początku meczu (przy pięciu rzutach).

Przestój nie przydarzył się za to Joannie Drabik. Obrotowa z trudem urywała się francuskiej defensywie, ale zdołała trzy razy pokonać bramkarki wicemistrzyń olimpijskich. Najskuteczniejszą w polskim obozie okazała się Kinga Grzyb z sześcioma bramkami na koncie. Skrzydłowa swój dorobek zbudowała jednak głównie na trafieniach z rzutów karnych (pięć bramek). Największym kłopotem Polek okazał się jednak brak liderki z drugiej linii. Sporo pomyłek przytrafiło się m.in. Kindze Achruk (1/4).

Koleżankom nie pomogły Weronika Gawlik i Adrianna Płaczek. Pierwsza z nich zaczęła mecz od zatrzymania dwóch kontr, ale do końca starcia jeszcze tylko raz spotkała piłkę na swojej drodze. Płaczek natomiast zapisała się w statystykach obronionym rzutem karnym w pierwszej połowie. Kulała także defensywa. Biało-Czerwone zanotowały jedynie dwa przechwyty i rywalki bezkarnie przedzierały się w polu bramkowe.

Łącznie 22/42 52 proc. 5/6 14 9 2 8 min. 60:00

ZOBACZ WIDEO Leszek Krowicki: porażka boli, ale turniej jeszcze się nie skończył (źródło: TVP S.A.) Leszek Krowicki: Porażka boli, ale turniej jeszcze się nie skończył

Która z Polek spisała się najlepiej w meczu z Francją?