ME 2016. Niespodziewana porażka Węgier z Czechami. Podopieczne Kima Rasmussena zawiodły na starcie turnieju

W spotkaniu grupy C mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, reprezentacja Czech dość niespodziewanie okazała się zdecydowanie lepsza od Węgier (27:22).

Tomasz Rosiński
Zdecydowanymi faworytkami poniedziałkowego pojedynku w Malmo były doświadczone Węgierki, ale od początku rywalizacji lepiej radziły sobie Czeszki, które w 8. minucie objęły prowadzenie 3:1 za sprawą Kamili Kordovskiej.

Dobrze poczynały sobie bramkarki obydwu drużyn, czyli Eva Kiss i Lucie Satrapova, które w inauguracyjnej odsłonie odbiły ponad 40 procent rzutów przeciwniczek. Swoją ekipą do walki starała się podrywać Anna Kovacs, lecz udanie na jej zagrania odpowiadała Marketa Jerbakova i to dzięki niej czeska kadra po pierwszym kwadransie wygrywała 8:5.

Szczypiornistki z Czech próbowały kontrolować boiskowe wydarzenia, co im się udawało w I połowie, w której ostatecznie zwyciężyły 13:10.

Tuż zmianie stron gra się wyrównała i trwała wymiana ciosów - bramka za bramkę (15:15 w 39. minucie konfrontacji). Z czasem znów zaczęła się zarysowywać przewaga reprezentantek Czech, w których szeregach brylowały Jana Knedlikova oraz Petra Adamkova i to one wyprowadziły swój zespół na prowadzenie 22:19 na dziewięć minut przed końcem zawodów.

Czechy już nie zaprzepaściły swojej ogromnej szansy i pokonały podopieczne Kima Rasmussena (były selekcjoner Polek) 27:22.