ME 2016. Kadra Kima Rasmussena pod ścianą. Dunki lepsze od Węgierek

W ostatnim meczu czwartego dnia mistrzostw Europy piłkarek ręcznych w Szwecji bój o punkty stoczyły Dania i Węgry. Reprezentacja prowadzona przez Kima Rasmussena nie podołała Skandynawkom i poniosła drugą porażkę w turnieju (19:23).

Małgorzata Boluk
EPA/HENNING BAGGER / EPA/HENNING BAGGER
Duńska reprezentacja pokonała podopieczne Kima Rasmussena i zapewniła sobie awans do rundy głównej mistrzostw Europy w Szwecji. Węgierki plasują się na ostatnim miejscu w grupie C i rozegrają w piątek mecz o życie z Czarnogórą.

Węgierski zespół wyszedł do rywalek mocną i naprawdę dobrą defensywą, ale przez cały mecz miał problemy w ataku pozycyjnym. Madziarki nie kończyły rzutów z dogodnych pozycji, w czym przewodziła szczególnie Anna Kovacs. Mimo że Dunki także grzeszyły skutecznością, w 16. minucie to one prowadziły na parkiecie w Malmo różnicą trzech bramek.

Między słupkami dobry dzień miała nagrodzona tytułem MVP, Sandra Toft. Takiego wsparcia brakowało w ekipie znakomicie znanego w Polsce duńskiego szkoleniowca. Eva Kiss nazbyt często mijała się z piłką i zanotowała jedynie pięć udanych interwencji.

Środowe starcie obfitowało w wiele prostych strat i przestrzelonych rzutów. W tym chaosie lepiej odnajdywały się Skandynawki, które na dziewięć minut przed końcem miały na swoim koncie o cztery bramki więcej niż rywalki. Gdy swojego trzeciego karnego nie wykorzystała niebawem klasowa zawodniczka Anita Görbicz, wszystko stało się jasne - Dania tego spotkania już nie przegra i może cieszyć się z awansu.