Gwardia - MMTS. Sroga lekcja piłki ręcznej udzielona przez kwidzynian

KPR Gwardia Opole przegrała na własnym boisku z MMTS-em Kwidzyn 23:28 w meczu 15. kolejki PGNiG Superligi. Dominacja kwidzynian ani przez moment nie podlegała dyskusji.

Wiktor Gumiński
Materiały prasowe / PGNIG SUPERLIGA

Pierwsze minuty ostatniego przed blisko dwumiesięczną przerwą ligowego występu opolan należały do Antoniego Łangowskiego. Rozgrywający Gwardii regularnie bombardował w nich bramkę kwidzynian, których barwy reprezentował przed przyjściem na Opolszczyznę.

Niezły początek w defensywie, poparty paroma obronami Adama Malchera, nie pozwolił jednak gospodarzom na narzucenie swoich warunków gry. Wręcz przeciwnie, już po niespełna kwadransie zrobili to zawodnicy MMTS-u. Należycie funkcjonowała ich obrona, bramkarz Krzysztof Szczecina nie był gorszy od swojego vis a vis, a Mateusz Seroka udowadniał, dlaczego jest aktualnie najlepszym strzelcem PGNiG Superligi.

Gwardzistom nie można było odmówić ambicji, ale wyższą kulturę gry, w szczególności ofensywnej, prezentowali przed przerwą goście. Gwardii czkawką odbiła się zmiana Łangowskiego na Kacpera Adamskiego, który kompletnie nie mógł się odnaleźć w ataku, notując dużo prostych strat. Te błyskawicznie przekładały się na kontry przyjezdnych, w których wykańczaniu bezlitosny był między innymi Seroka. Prawoskrzydłowy ekipy z Kwidzyna miał już na półmetku 6 zdobytych goli, a jego zespół schodził do szatni z prowadzeniem 13:10.

Po powrocie obu ekip na boisko, scenariusz widowiska nie uległ gwałtownej zmianie. Nadal to gracze MMTS-u dyktowali warunki. Na tle opolan wyróżniali się przede wszystkim znacznie szerszym wachlarzem zagrań w ataku, co sprawiało, że ciężar zdobywania kolejnych bramek wcale nie spoczywał jedynie na Seroce ani na żadnym innym konkretnym zawodniku.

Receptę na pokonywanie bramkarza goście znajdowali regularnie, podczas gdy graczom Gwardii przychodziło to z ogromnym trudem. Było to zasługą doskonałej postawy obrońców, która pozwalała także na rozwijanie skrzydeł Szczecinie. Pojedyncze przebłyski Łangowskiego nie były w stanie rozregulować doskonale funkcjonującej drużyny z Kwidzyna, która w 44. minucie wygrywała nawet 21:13.

Co prawda w ostatnich fragmentach rywalizacji w jej tryby dostało się trochę piachu, który spowodował obniżenie skuteczności w ofensywie, ale wysoka przewaga dawała komfort popełnienia kilku błędów bez żadnej konsekwencji. Chwilowe obniżenie koncentracji przyjezdni nadrobili w końcówce, wygrywając ostatecznie 28:23 i dopisując do swojego dorobku 2 punkty, umacniające ich na 2. miejscu w tabeli Grupy Granatowej.

KPR Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 23:28 (10:13)

Gwardia: Malcher 1, Zembrzycki - Łangowski 6, Lemaniak 3 (0/1), Mokrzki 3, Zadura 3, Bąk 2, Jankowski 2, Siwak 2, Morawski 1 (1/2), Adamski