ME 2016. Holandia w końcu uporała się ze Szwecją i zrobiła krok w kierunku strefy medalowej

W spotkaniu grupy 1 mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, reprezentacja Holandii okazała się lepsza od kadry Szwecji, zwyciężając 33:30.

Tomasz Rosiński
Getty Images
Holenderkom zawsze grało się trudno przeciwko Szwedkom, których to nigdy nie udało im się pokonać, a ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro zakończył się remisem 29:29.

Oranje od początku wzięły się mocno do pracy i w 10. minucie za sprawą Cornelii Nycke Groot objęły prowadzenie 4:2. Niesione dopingiem swoich kibiców szwedzkie szczypiornistki błyskawicznie odrobiły straty i przez pewien czas trwała wymiana ciosów - bramka za bramkę (9:9).

W drużynie Trzech Koron ciężar gry na swoje barki brała znakomita rozgrywająca Isabelle Gullden, którą mocno wspomagała Johanna Westberg. Natomiast w szeregach holenderskiej kadry oprócz Groot wyróżniały się Estavana Polman, Yvette Broch i Maura Visser, zaś podopieczne Helle Thomsen zwyciężyły w pierwszej połowie 14:13.

Po zmianie stron reprezentantki Holandii starały się kontrolować boiskowe wydarzenia i w 38. minucie wygrywały 21:18. Jednakże Szwecja nie zamierzała odpuszczać, co zapowiadało emocje do samego końca konfrontacji (25:26).

Na finiszu Pomarańczowe grały bardzo szybko, a w ważnych momentach udanie interweniowała Tess Wester. Ostatecznie Holandia ograła Szwecję 33:30 i odniosła bardzo ważne zwycięstwo w drugiej rundzie ME 2016.