ME 2016. Trudna przeprawa Rosjanek z Czechami

W spotkaniu grupy 2 mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, reprezentacja Rosji po trudnym boju okazała się lepsza od kadry Czech, zwyciężając 26:24.

Tomasz Rosiński
reprezentacja Rosji piłkarek ręcznych Getty Images / ELSA / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji piłkarek ręcznych
Rosjanki przystępowały do niedzielnego pojedynku w roli faworyta i potwierdziły to miano, ale wywalczenie kompletu punktów nie przyszło im łatwo.

Czeszki od początku rywalizacji walczyły bardzo ambitnie w każdej akcji i potrafiły dotrzymywać kroku doświadczonym przeciwniczkom (5:5 w 10. minucie).

Po upływie pierwszego kwadransa sygnał do ataku swojemu zespołowi dały Anna Sen i Anna Wiachirewa, które wyprowadziły Sborną na prowadzenie 10:7. Rosyjska ekipa starała się kontrolować boiskowe wydarzenia i triumfowała w pierwszej połowie 14:12.

Po zmianie stron wydawało się, że szczypiornistki z Rosji trzymają rękę na pulsie, gdyż w 48. minucie wygrywały 22:17 po udanej akcji w wykonaniu Kristiny Kożokar.

Jednakże na finiszu w rosyjskie szeregi jakby wkradło się rozluźnienie i Czechy na 1 minutę oraz 40 sekund przed zakończeniem konfrontacji za sprawą Petry Adamkovej odrobiły niemalże wszystkie straty (24:25).

W końcowym rozrachunku czeskim zawodniczkom już nie udało się odwrócić losów meczu, a decydującą bramkę dla Rosjanek rzuciła Ksenia Makejewa.