Mariusz Jurasik: Chwała im, że nie zwiesili głów

Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrała wyjazdowy mecz PGNiG Superligi z Azotami Puławy 25:34. Trener Portowców - Mariusz Jurasik, chwalił jednak swoich zawodników za ambicję i wolę walki. - Do końca nie zwiesili głów - mówi.

Daniel Kordulski
Materiały prasowe / GÓRNIK ZABRZE
W pierwszych minutach spotkania jego zawodnicy radzili sobie w Puławach całkiem nieźle. Przez moment nawet minimalnie prowadzili. Kiedy już Azoty wyszły na prowadzenie, to nie było ono większe niż dwie bramki. Do pewnego momentu defensywa gości funkcjonowała całkiem poprawnie. - Graliśmy dobrze przez pierwszych dwadzieścia minut, kiedy wynik był na styku. Końcówka pierwszej połowy i początkowe minuty drugiej praktycznie ustawiły mecz. Wyszliśmy z szatni jacyś niemrawi, szybko tracąc kilka bramek z rzędu. Przewaga gospodarzy urosła z czterech do dziesięciu trafień i to był decydujący moment meczu. Azoty wygrały zasłużenie i nie podlega to żadnej wątpliwości - powiedział Jurasik.

Mimo porażki trener Sandra Spa Pogoni był zadowolony z postawy swoich zawodników. - Końcowy wynik jest dla nas dobry, biorąc pod uwagę braki kadrowe jakie mamy w tym momencie. Dziękuję chłopakom za walkę do końca. W meczu z Górnikiem tego zabrakło. Tutaj mój zespół nie zwiesił głów i do ostatnich minut walczył o jak najkorzystniejszy wynik.

Portowcom w tym roku zostało do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Później rozpoczną krótki okres urlopowy. - W piątek czeka nas mecz Pucharu Polski z Gwardią Koszalin. Od stycznia zaczynamy mozolną pracę, by w lutym, kiedy liga wznowi rozgrywki, w końcu zbierać punkty. Potrzebujemy ich jak powietrza - przyznał trener szczecinian.

Czy zatrudnienie Mariusza Jurasika w Pogoni było dobrą decyzją?