Turniej w Koszalinie. MKS Selgros liderem po pierwszym dniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / MKS Selgros Lublin
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / MKS Selgros Lublin

Mistrzynie Polski nie zawodzą. MKS Selgros Lublin po pierwszym dniu koszalińskiego turnieju z udziałem pięciu drużyn kobiecej PGNiG Superligi odniósł dwa zwycięstwa. Na przeciwnym biegunie znalazł się UKS PCM Kościerzyna.

Pierwszy dzień zmagań w hali przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie zakończył się zwycięstwami faworytów. Więcej emocji przyniosło starcie Akademiczek z Gdańska z ekipą z Elbląga. Ostatecznie to jednak Kram Start Elbląg odniósł dość przekonujące zwycięstwo. Niespodzianki nie było w drugim występie koszalinianek.

Od początku spotkania lepiej fizycznie prezentowały się zawodniczki z województwa warmińsko-mazurskiego. To one nadawały ton rywalizacji i już do przerwy wypracowały sobie niezłą zaliczkę (18:13). Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na koniec pierwszego dnia zmagań elblążanki pokonały w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:24.

Jednostronny przebieg miał ostatni mecz z udziałem Energa AZS Koszalin z UKS PCM Kościerzyna. Szczypiornistki dowodzone z ławki przez Dariusza Męczykowskiego już do przerwy miały w swoim dorobku dwukrotnie mniej celnych rzutów niż gospodynie (19:8). Druga połowa nic nie zmieniła. Faworyt z Koszalina odniósł premierowe, ale w pełni zasłużone zwycięstwo.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Kram Start Elbląg 24:32 (13:18)

Energa AZS Koszalin - UKS PCM Kościerzyna 33:24 (19:8)

W środę (21 grudnia) dokończenie turnieju. Zgodnie z planem organizatorów każda drużyna rozegra po 4 mecze w systemie każdym z każdym. Na koniec wyłoniony zostanie ostateczny triumfator.   Tabela końcowa po pierwszym dniu zmagań