Gazprom Liga SEHA: Veszprem goni Vardar

Telekom Veszprem udanie zakończył 2016 rok. Mistrzowie Węgier pokonali RK PPD Zagrzeb 28:25 w meczu 5. kolejki Gazprom Ligi SEHA.

Marcin Górczyński
Laszlo Nagy Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Laszlo Nagy

Telekom Veszprem zakończył 2016 rok z trzypunktową stratą do Vardaru Skopje, który jeszcze kilka tygodni temu miał zdecydowaną przewagę nad resztą stawki. Finaliści Ligi Mistrzów w zaległym meczu 5. kolejki rozgrywek zrewanżowali się RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb za niedawną niespodziewaną porażkę 23:27.

Chorwatów, coraz lepiej radzących sobie pod wodzą Silvio Ivandiji, powstrzymał Roland Mikler. Węgier zastopował 15 rzutów, wytrzymując spotkanie pod względem fizycznym. Wobec zakrzepicy kończyn dolnych Mirko Alilovicia trener Xavier Sabate miał jeszcze do dyspozycji jedynie młodego Adama Borbelego.

Decydującym fragmentem spotkania okazała się końcówka pierwszej połowy. Dragan Gajić i Renato Sulić dali Veszprem prowadzenie 14:10, a wcześniej świetnie spisywał się Gasper Marguc, niemal bezbłędny ze skrzydła.

Zapowiadało się na spokojny triumf faworytów. Luka Sebetić i Dobrivoje Marković na 5 minut przed końcem poderwali jednak kolegów do walki. W 57 minucie był już remis po 25. Ostatnie słowo należało do Veszprem. Gajić, Mate Lekai i Momir Ilić rozwiali wątpliwości - jeden z najlepszych zespołów Europy zgarnął cenne zwycięstwo.

Gazprom Liga SEHA (5. kolejka):

Telekom Veszprem - RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 28:25 (14:10) Najwięcej bramek: dla Veszprem - Gasper Marguc 6, Momir Ilić, Laszlo Nagy, Dragan Gajić, Andreas Nilsson - po 4; dla RK PPD - Dobrivoje Marković, Luka Sebetić - po 5, Igor Vori, Lovro Jotić, Josip Valcić - po 3.