Turniej w Koszalinie. Triumf MKS-u Selgros. Energa AZS na drugim miejscu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / MKS Selgros Lublin
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / MKS Selgros Lublin

MKS Selgros Lublin w Koszalinie nie miał sobie równych. Mistrzynie Polski zaprezentowały bardzo skuteczny handball. Zdobyły najwięcej bramek. Zadowoleni mogą być też kibice Energi AZS. Koszalinianki zaiponowały niezłą defensywą.

Zwycięstwo w turnieju z udziałem 5 drużyn PGNiG Superligi Kobiet, który odbył się w Koszalinie przypadło ekipie mistrzyń Polski, MKS-owi Selgros Lublin. Podopieczne chorwackiego szkoleniowca Nevena Hrupca wygrały wszystkie mecze. Na drugiej lokacie uplasowały się gospodynie, wśród których wybrano najlepszą zawodniczkę oraz bramkarkę.

Sporo emocji towarzyszyło spotkaniu koszalinianek z rywalkami z Gdańska. Mecz zakończył się dość skromnym zwycięstwem gospodyń, choć po pierwszej połowie wydawało się, że zawody będą miały zgoła odmienny przebieg. Najwięcej krwi Enerdze AZS Koszalin napsuła Adrianna Górna - zdobywczyni 7 bramek. Skrzydłowa AZS-u Łączpol dała popis w drugiej połowie, w której do siatki trafiała aż 6-krotnie. Ostatecznie druga wygrana powędrowała na konto miejscowych.

Nietrudno było wskazać faworyta w meczu kościerzynianek z mistrzyniami Polski z Lublina. Emocji nie było. MKS odniósł tym samym swoje czwarte zwycięstwo i przypieczętował końcowy triumf. Na drugim miejscu podium mogły zakończyć turniej elblążanki, ale w ostatnim spotkaniu uległy one gospodyniom z Koszalina 20:26, choć przed przerwą miały o dwa trafienia więcej na swoim koncie.

Energa AZS Koszalin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 26:24 (18:12)

UKS PCM Kościerzyna - MKS Selgros Lublin 29:35 (12:18)

Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 26:20 (12:14)