Rafał Kuptel o porażce z Macedonią: Przespaliśmy pierwsze 15 minut meczu

Słaby początek spotkania zadecydował w opinii trenera kadry młodzieżowców, Rafała Kuptela, o porażce jego podopiecznych z Macedonią w środowym meczu eliminacji mistrzostw świata. Młodzi Biało-Czerwoni polegli w Skopje 21:30 (8:16).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

- Przespaliśmy pierwsze 15-20 minut meczu. To pozwoliło rywalom odskoczyć na trzy, cztery bramki i ustawiło spotkanie. Później dystans jeszcze się powiększył - mówi Kuptel.

Jego zespół miał przed przerwą poważne problemy w ataku. Biało-Czerwoni premierową bramkę rzucili dopiero w 8. minucie, a po kolejnych dziesięciu przegrywali już 4:11. Pierwszą połowę zakończyli z dziewięcioma błędami technicznymi i ośmioma trafieniami straty do Macedończyków.

Słabą grę w ofensywie Polacy poprawili po przerwie, ale ich rywale spokojnie kontrolowali już wtedy przebieg meczu. Tylko raz udało im się nieco zmniejszyć dystans. - Po zmianie stron odrobiliśmy straty na sześć trafień - dodaje Kuptel.

Środowa porażka (21:30) poważnie zmniejszyła szanse Polaków na wyjazd na mistrzostwa w Algierii. Spośród czterech rywalizujących w Skopje zespołów tylko jeden wywalczy bilety na turniej.

W czwartek Biało-Czerwoni zagrają z Turcją, a dzień później zmierzą się z Portugalczykami.

Polscy młodzieżowcy wygrają w czwartek z Turcją?