MKS Selgros Lublin - Vistal Gdynia: hitowe starcie dla mistrza Polski! Iwona Niedźwiedź już w dobrej formie

W spotkaniu 13. kolejki PGNiG Superligi Kobiet 2016/2017, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, okazał się lepszy od Vistalu Gdynia (26:21).

Tomasz Rosiński
MKS Selgros Lublin WP SportoweFakty / Anna Dembińska / MKS Selgros Lublin
Mecz mistrza z brązowym medalistą zapowiadał się bardzo ciekawie, tym bardziej, że obydwie drużyny przed sobotnim pojedynkiem zajmowały dwie czołowe pozycje w tabeli polskiej ekstraklasy.

Od początku rywalizacji do ataku rzucił się MKS, który szybko objął prowadzenie 5:1 po skutecznym zagraniu w wykonaniu Małgorzaty Roli. Ciężar gry na swoje barki brała rozgrywająca Marta Gęga, która była praktycznie nie do zatrzymania dla rywalek (7:3).

Swój zespół do walki starała się podrywać Patricia Matieli, a Vistal w dwudziestej minucie odrobił część strat i przegrywał 7:9. Nieźle w szeregach lubelskiej ekipy poczynała sobie wracająca po kontuzji Iwona Niedźwiedź, zaś podopieczne Nevena Hrupca kontrolowały boiskowe wydarzenia i ostatecznie triumfowały w pierwszej połowie konfrontacji 11:9.

Po zmianie stron stron obrończynie tytułu nie zamierzały zwalniać tempa, ale ambitnie walczyły Monika Kobylińska i spółka, które starały się dotrzymywać kroku swoim przeciwniczkom (15:14).

W ostatnim kwadransie pojedynku dobrze zaczęła bronić Weronika Gawlik, raz za razem odbijając rzuty szczypiornistek z Gdyni. W ofensywie pewnym punktem swojej drużyny była skrzydłowa Dagmara Nocuń, a lublinianki w 50. minucie batalii prowadziły 20:16.

Swoje okazje do zdobycia gola wykorzystywały mistrzynie Polski, zaś na udane zagrania gospodyń rzadko odpowiadały gdynianki. W końcowym rozrachunku MKS Selgros Lublin pokonał Vistal Gdynia 26:21, odnosząc jedenaste zwycięstwo w obecnym sezonie Superligi.