MŚ 2017. Węgrzy nie pozwolili Chilijczykom na niespodziankę

Mimo że reprezentacja Chile miała już na swoim koncie dwa punkty za sensacyjne zwycięstwo z Białorusią, faworytami poniedziałkowego spotkania byli Węgrzy. Niespodzianki nie było i mimo ambitnej postawy Chilijczyków, Madziarzy zwyciężyli 34:29.

Michał Gałęzewski
reprezentanci Węgier w piłce ręcznej Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: reprezentanci Węgier w piłce ręcznej

Reprezentacja Węgier musiała radzić sobie bez niekwestionowanej gwiazdy. Kapitan Laszlo Nagy doznał urazu stawu skokowego i nie pojawi się już na boisku na turnieju we Francji. Jego miejsce zajął Peter Gulyas. Węgrzy nawet bez swojego lidera od początku potrafili dominować.

Pierwsze skrzypce grali Iman Jamali oraz Adam Juhasz. Obrona Chilijczyków nie istniała, a gdy w 6. minucie trafił Patrik Ligetvari, Madziarzy prowadzili już 5:2. Szczypiorniści z Ameryki Południowej się jednak nie poddali i bardzo szybko doszli rywala na zaledwie jedną bramkę różnicy. W drużynie z Chile ważną rolę odgrywali bracia Salinas oraz Feuchtmann.

Faworyzowani Węgrzy nie dali jednak doprowadzić rywalom do remisu. Wynik pierwszej połowy - 17:14 ustalił rzutem ze środka rozegrania Mate Lekai. Wszyscy przewidujący "odjechanie" z wynikiem Węgrów, srogo się zawiedli. Gdy tylko zawodnicy jednej drużyny rzucili bramkę lub dwie, momentalnie odpowiadali rywale.

Jeszcze w 47. minucie po bramce Rodrigo Salinasa, na tablicy wyników widniał rezultat 27:25. Węgrzy nie pozwolili jednak na nerwową końcówkę. Mimo dobrej postawy Erwina Feuchtmanna, drużyna z Europy powiększyła przewagę do pięciu bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 34:29 i ekipa ze Starego Kontynentu wróciła do gry o wyjście z grupy.