MŚ 2017. Niemcy wjechali do 1/8 finału, Sigurdsson oszczędzał Druxa

Reprezentacja Niemiec pokonała we wtorek Arabię Saudyjską 38:24 (21:13) i jako dziewiąty zespół zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych we Francji. To trzecia grupowa wygrana aktualnych mistrzów Europy w trzecim meczu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Uwe Gensheimer, reprezentant Niemiec Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: Uwe Gensheimer, reprezentant Niemiec

Zawodnicy Dagura Sigurdssona losy starcia z czwartą drużyną Azji rozstrzygnęli już przed przerwą. Po niespełna siedmiu minutach Niemcy prowadzili 6:3, a w ciągu 10 kolejnych minut powiększyli przewagę do stanu 11:5. Na przerwę zeszli z ośmioma trafieniami zaliczki (21:13).

Niemcy nie mieli najmniejszych problemów ze zdominowaniem Saudyjczyków, mimo że nawet na minutę na boisku nie pojawił się rozgrywający Paul Drux. Utalentowany 21-latek w jednym z wcześniejszych meczów drużyny doznał kontuzji kostki i we wtorek trener Sigurdsson zdecydował się dać mu odpocząć.

Po nieobecność Druxa, grę mistrzów Europy prowadzili Niclas Pieczkowski i Simon Ernst. Pierwszy z nich rzucił cztery bramki i był jednym z lepszych graczy na parkiecie. Oprócz niego dobrze wypadli też trzej inni rozgrywający - Steffen Faeth zanotował sześć trafień, a Julius Kuehn i Kai Haefner po pięć.

W saudyjskiej drużynie na wyróżnienie zasłużyło czterech graczy - Mohamed Alzaer, Mohamed Alabas, Hassan Alkhadrawi i Abdulazez Saeed. Ten kwartet zdobył aż 23 bramki, ale pozostali zawodnicy dołożyli tylko jedno trafienie.

W 35. minucie Saudyjczycy przegrywali już 15:25 i jedyną niewiadomą pozostawały rozmiary zwycięstwa Niemców. Ostatecznie, gracze Sigurdssona wygrali 14 golami.