Drugi zwycięski sparing Azotów Puławy

Azoty Puławy wygrały drugi mecz sparingowy w tym roku, pokonując - na wyjeździe - SPR Stal Mielec 33:32. Do składu trzeciej siły PGNiG Superligi powrócili już reprezentanci Czech, Jan Sobol i Leos Petrovsky.

Daniel Kordulski
Materiały prasowe / Grzegorz Trzpil / KS AZOTY PUŁAWY

Azoty do samego końca walczyły o drugie sparingowe zwycięstwo w 2017 roku. Miejscowa Stal postawiła rywalom twarde warunki i była bliska osiągnięcia korzystnego wyniku z faworytem do wygranej.

W pierwszej połowie dominowali puławianie. Od początku meczu podopieczni Marcina Kurowskiego budowali przewagę i po doskonałym fragmencie między 18. a 26. minutą wyszli na siedmiobramkowe prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej połowie brązowi medaliści poprzedniego sezonu prowadzili 18:15.

W drugiej odsłonie lepiej zagrali gospodarze, którzy szybko odrobili starty i wyszli nawet na trzybramkowe prowadzenie (25:22 w 42. min.). Po tym fragmencie puławianie wzięli się do ostro do pracy i na siedem minut przed końcem meczu wygrywali różnicą trzech trafień. W końcówce ambitni Czeczeńcy nie odpuszczali i zostali za to nagrodzeni.

Między 56. a 58. min. miejscowi zdobyli cztery gole z rzędu i odzyskali prowadzenie. Na szczęście gole Michała Kubisztala - najskuteczniejszego obok Bartosza Kowalczyka zawodnika Azotów - i obrotowego Leosa Petrovsky'ego pozwoliły puławianom odnieść minimalne zwycięstwo.

Już w piątek ekipa z Lubelszczyzny udaje się do fińskiego Riihimaeki, gdzie sprawdzi się na tle uczestnika Ligi Mistrzów, białoruskiego Mieszkowa Brześć, Newy Sankt Petersburg (Rosja) i gospodarzy z Riihimaeki Cocks.

SPR Stal Mielec - KS Azoty Puławy 32:33 (15:18)