MŚ 2017: Angola ograna, Japończycy bliżej wywalczenia 21. miejsca

W spotkaniu półfinałowym rywalizacji o miejsca 21-24 mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn, reprezentacja Japonii okazała się lepsza od Angoli (37:26).

Tomasz Rosiński
Materiały prasowe / flickr.com / francehandball2017.com / S. PILLAUD
Japończycy oraz Angolijczycy ponieśli w fazie grupowej komplet pięciu porażek i pozostała im walka o pozycje od dwudziestej pierwszej do dwudziestej czwartej. Lepsze wrażenie w I fazie turnieju pozostawiła sobie japońska ekipa i to jej dawano więcej szans na sukces w sobotnim starciu w Brest Arenie.

Zespół z Japonii od początku chciał narzucić swój styl gry i po trafieniu Yuto Agariego w piątej minucie objął prowadzenie 4:2. Jednakże kadra Angoli nie zamierzała łatwo odpuszczać, a sygnał do ataku dał jej Gabriel Massuca Teca i to za jego sprawą Afrykanie odrobili straty z nawiązką i wygrywali 6:5.

Wśród Japończyków oprócz Agarie wyróżniali się Shinnosuke Tokuda i Kairi Kochi, ale na ich udane zagrania potrafili odpowiadać Adilson Bruno Maneco oraz spółka. Tym samym przez dłuższy okres nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi, zaś jeszcze w 21. minucie na tablicy świetlnej widniał remis 11:11.

W końcówce inauguracyjnej odsłony podopieczni Antonio Carlosa Ortegi zaczęli grać agresywniej w obronie, dzięki czemu mogli wyprowadzać zabójcze kontrataki. Angola miała w szczególności problemy z zatrzymaniem szybkiego Remiego Anri Doiego i poległa w pierwszej połowie 14:18.

Przerwa w żaden sposób nie wpłynęła na przebieg rywalizacji, gdyż wciąż na boisku dzieliła i rządziła japońska ekipa, w której szeregach brylował Jin Watanabe (28:18).

Angolijscy bramkarze nie odbijali żadnych rzutów rywali, natomiast ich reprezentacyjni koledzy zawodzili w ofensywie. Szczypiorniści z Angoli wyglądali na zupełnie podłamanych takim obrotem spraw, zaś Japończycy z każdą kolejną akcję powiększali swoją przewagę i ostatecznie triumfowali 37:26.

W finale walki o miejsca 21-24 Japonia zmierzy się ze zwycięzcą konfrontacji Chile - Bahrajn.