Gwardia Opole zwycięzcą turnieju w Ostrowie

Zespoły Gwardii Opole i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski ukończyły drugą edycję turnieju Ostrovia Cup 2017 w Ostrowie Wlkp. bez porażki. O pierwszym miejscu w tabeli decydował bilans bramkowy.

Dawid Bilski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
W pierwszej fazie sobotnich spotkań gospodarze turnieju dość nieoczekiwanie przegrali z UKS Olimpem Grodków 21:24. Ostrovia jeszcze w 37. minucie posiadała 3 bramki przewagi. Drużyna z Grodkowa grając w siedmioosobowym zestawieniu zanotowała świetny finisz.

Emocji nie brakowało w bezpośrednim starciu dwóch ekip z PGNIG Ekstraligi. Ostatecznie zanotowaliśmy sprawiedliwy remis 28:28 pomiędzy Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski a KPR Gwardią Opole. Niestety urazu rzepki w tym meczu nabawił się Piotr Komisarczyk i został przetransportowany do ostrowskiego szpitala.

Na koniec turnieju po dwóch wcześniejszych niepowodzeniach zrehabilitować się chcieli gracze Ostrovii. Gospodarze rozpoczęli starcie z Piotrkowianinem od prowadzenia 5:3 w 10. minucie. Później do głosu doszedł faworyzowany Piotrkowianin odskakując w 27. minucie na stan 20:12. Gospodarze potrafili jeszcze się zmobilizować i Mateusz Wojciechowski po trafieniu z koła w 48. minucie doprowadził do stanu 21:21. Decydujący rzut oddał Bartosz Nasta i ekstraligowiec minimalnie triumfował.

Na koniec turnieju Ostrovia Cup 2017 zespół Gwardii Opole pokonał Olimp Grodków 32:20. Ekstraligowiec walczył o jak okazalsze zwycięstwo, aby w końcowej klasyfikacji turnieju lepszym bilansem zająć pierwsze miejsce w tabeli przed Piotrkowianinem.

II Turniej Noworoczny Ostrovia 2017 Cup rozgrywany był pod patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Beaty Klimek.

Wyniki sobotnich spotkań:

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Olimp Grodków 21:24 (12:10)
Ostrovia: Piskorski, Foterek - Klara 1, Wesołek 1, Jedwabny, Wojciechowski 2, Staniek 2, Nowakowski 1, Tomczak 1, Olszyna 2, Kuśmierczyk 2, Gajek 5, Krzywda, Wojkowski 2, Przybylski, Marciniak 2, Brychcy.
Olimp: Madaliński, Piech 4, Ogorzelec 7, Turkiewicz 5, Stańko 3, Chmiel 5, Starczewski.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Gwardia Opole 28:28
Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz 4, Swat 5, Wędrak 1, Góralski 3, Pacześny 2, Kravchenko 2, Surosz, Achruk 2, Woynowski 4, Makowiejew 1, Tórz 1, Nasta 2, Zinczuk 1.
Gwardia: Zembrzycki, Adamski 1, Siwak 2, Łangowski 2, Komisarczuk 1, Zając, Tarcijonas 3, Mokrzki 3, Jankowski 3, Zadura 6, Fesdorf, Morawski 6, Przybysz 1.

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 21:22 (11:14)
Ostrovia: Piskorski, Foterek - Kuśmierczyk 5, Tomczak 3, Jedwabny 3, Olszyna 2, Staniek 2, Wesołek 2, Krzywda 1, Wojkowski 1, Klara 1, Gajek 1, Wojciechowski 1, Marciniak.
Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz 3, Zinczuk 2,Woynowski, Iskra 3, Swat 1, Nasta 4, Androu 4, Kravchenko 3, Makowiejew, Tórz 2, Pacześny, Wędrak.

Gwardia Opole - Olimp Grodków 32:20 (17:8)
Gwardia: Zembrzycki, Adamski 5, Siwak 4, Łangowski 4, Zając, Tarcjonas 2, Mokrzki, Jankowski 6, Zadura 3, Fesdorf 1, Morawski 4, Przybysz 3.
Olimp: Stańko 2 (gościnnie), Chmiel 3, Piech 6, Starczewski, Turyniewicz 1, Baran 5, Gradowski 3.

Końcowa klasyfikacja Ostrovia Cup 2017:
1. Gwardia Opole 5pkt. +16
2. Piotrkowianin 5pkt. +10
3. Olimp Grodków 2 pkt. -18
4. KPR Ostrovia 0 pkt. - 8

Najlepszy bramkarz turnieju: Maksymilian Madaliński (Olimp)
MVP turnieju: Antoni Łangowski (Gwardia)

Najlepszy zawodnik KPR Ostrovia: Adam Olszyna Najlepszy zawodnik Olimp: Łukasz Ogorzelec Najlepszy zawodnik Piotrkowianin: Adam Pacześny Najlepszy zawodnik Gwardia: Przemysław Zadura