Sandra Spa Pogoń sięgnęła po króla strzelców II ligi

Jakub Radosz rozpoczął wraz z Sandra Spa Pogonią Szczecin przygotowania do rundy rewanżowej PGNiG Superligi. 22-latek do tej pory reprezentował drugoligową Gwardię Koszalin.

Krzysztof Kempski

Radosz to nominalny lewoskrzydłowy. Uwagę działaczy Sandra Spa Pogoni zwrócił podczas meczu w 1/16 finału Pucharu Polski, w którym choć Gwardia przegrała 27:39, to młody zawodnik rzucił 10 bramek.

W 11 meczach II ligi skrzydłowy zdobył 107 bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców. W dużej mierze to dzięki niemu Gwardia zajmuje 2. miejsce w tabeli rozgrywek.

Dla 22-latka transfer do Pogoni to ogromny krok w sportowej karierze.

- Nie przypominam sobie, by jakiś zawodnik z tego szczebla rozgrywkowego, amatorskiego przecież, przebił się do ekstraklasy - mówi na łamach portalu gk24.pl trener koszalinian, Piotr Stasiuk.

Pogoń przygotowania do rundy rewanżowej wznowiła 9 stycznia. W miniony weekend szczecinianie zagrali z Chrobrym Głogów, Zagłębiem Lubin oraz Wybrzeżem Gdańsk na turnieju o Puchar Starosty Gryfic. Zespół Mariusza Jurasika zajął 4. miejsce, a Radosz rzucił 11 bramek.

Jakub Radosz sprawdzi się w Sandra Spa Pogoni Szczecin?