Przewrót w Gryficach. Chrobry zwycięzcą, gościnna Pogoń

Dość niespodziewanie zakończył się turniej w Gryficach. Po pierwszym dniu turnieju liderem była Pogoń, która ograła Chrobrego. Wyniki drugiego dnia totalnie zmieniły układ tabeli. Z pierwszej pozycji cieszyli się głogowianie.

Krzysztof Kempski
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Drugi dzień turnieju w Gryficach z udziałem czterech drużyn PGNiG Superligi Mężczyzn przyniósł niespodzianki. Za taką należy uznać końcowe zwycięstwo Chrobrego Głogów, który po pierwszym dniu zamykał stawkę. Gościnna okazała się Sandra Spa Pogoń Szczecin, która z pierwszego miejsca spadła na ostatnie.

W pierwszym, porannym spotkaniu głogowianie wyraźnie ograli Wybrzeże Gdańsk (31:25). Od początku rywalizacji to ekipa z Dolnego Śląska nadawała ton rywalizacji. Bardzo dobre wrażenie sprawiali: Arkadiusz Miszka, Dominik Płócienniczak, Kamil Sadowski oraz Marcel Zdobylak. Dwaj pierwsi do siatki trafili aż 6-krotnie, pozostali dołożyli po 4 bramki. W decydującym o końcowym triumfie gryfickiej imprezy Chrobry znów cieszył się z wygranej. Pokonał bowiem w derbach Zagłębie Lubin 28:26 i zgarnął puchar.

Znacznie słabiej spisała się za to szczecińska Sandra Spa Pogoń. Emocji nie brakowało w ich meczu z Miedziowymi. Ostatecznie o dwa trafienia lepsi okazali się być rywale z Dolnego Śląska. Niespodzianką była przegrana "Portowców" z ostatnim w tabeli gdańskim klubem. Zawody były wyrównane, ale tylko w pierwszej połowie.

Szczecinianie częściej posiadali prowadzenie (2-3 trafienia), ale do szatni zeszli z bramką mniej (16:17). Zawody rozstrzygnęły się już na początku drugiej części gry. Pogoń przez 8 minut nie potrafiła zamienić swojej akcji ofensywnej na bramkę. Tymczasem popis dali: Wojciech Prymlewicz oraz Mateusz Wróbel (odpowiednio 2 i 3 bramki tylko w tamtym czasie). Wybrzeże, choć jeszcze musiało drżeć o wynik (22:24 w 47. minucie), ostatecznie uzyskanej przewagi już nie oddało i w końcowym rozrachunku zepchnęło ekipę z Grodu Gryfa na 4 pozycję.

Sobota, 21.01.2017
Sandra Spa Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 31:27
Bramki dla Pogoni: Bruna 5, Jurasik 5, Grzegorek 4, Wąsowski 4, Zaremba 3, Kniaziew 2, Radosz 2, Krupa 2, Jedziniak 2, Konitz 1, Fedeńczak 1; dla Chrobrego: Miszka 9, Sadowski 5, Sićko 4, Biegaj 3, Płócienniczak 2,  Babicz 2, Gujski 1, Rydz 1.
Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 28:29

Niedziela, 22.01.2017
Chrobry Głogów - Wybrzeże Gdańsk 31:25
Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 31:29
Bramki dla Zagłębia: Czuwara 8, Dżono 5, Mrozowicz 4, Stankiewicz 3, Przysiek 3, Pietruszko 3, Bondzior 2, Bartczak 2, Pawlaczyk 1; dla Sandra Spa Pogoni: Radosz 5, Konitz 5, Grzegorek 4, Zaremba 4, Jedziniak 3, Krupa 2, Jurasik 2, Kniaziew 2, Bruna 1, Karnacewicz 1.
Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 26:28
Sandra Spa Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 26:32
Bramki dla Sandra Spa Pogoni: Krupa 6, Bruna 4, Radosz 4, Jedziniak 4, Kniaziew 3, Wąsowski 2, Zaremba 2, Fedeńczak 1; dla Wybrzeża: Orzechowski 8, Kornecki 5, Wróbel 5, Skwierawski 4, Rogulski 3, Oliveira 2, Bednarek 2, Prymlewicz 2, Gondek 1.

Tabela końcowa turnieju w Gryficach

Lp. Drużyna Mecze Z R P Bramki Punkty
1. Chrobry Głogów 3 2 0 1 86-82 4
2. Zagłębie Lubin 3 2 0 1 86-85 4
3. Wybrzeże Gdańsk 3 1 0 2 85-86 2
4. Sandra Spa Pogoń Szczecin 3 1 0 2 86-90 2

Końcowe zwycięstwo Chrobrego Głogów w Gryficach po nieudanym występie w pierwszym dniu turnieju to niespodzianka?