Polska - Argentyna. Statystyki: Mateusz Kornecki na wagę Pucharu Prezydenta! Przemysław Krajewski najskuteczniejszy

W spotkaniu o 17. miejsce w mistrzostwach świata szczypiornistów, reprezentacja Polski pokonała Argentynę 24:22. Zobacz, jak Biało-Czerwoni wypadli w statystykach.

Tomasz Rosiński
Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus
Polacy stoczyli trudny bój z Argentyńczykami, a kiedy w 48. minucie przegrywali różnicą pięciu goli (17:22), byli daleko od zdobycia Pucharu Prezydenta. Jednakże wejście młodego bramkarza Mateusza Korneckiego odmieniło losy tego pojedynku. Zawodnik Górnika Zabrze zaraz po tym jak pojawił się na boisku obronił rzut karny, a w końcowej fazie batalii interweniował jak natchniony. Ostatecznie w ciągu niespełna trzynastu minut zanotował on 87-procentową skuteczność (7/8), co jest niespotykanym wynikiem.

Natomiast liderem polskiej drużyny w ofensywie okazał się Przemysław Krajewski. Grał bardzo inteligentnie, zaś komplet sześciu jego rzutów znalazł drogę do argentyńskiej bramki. Ponadto zanotował 3 asysty.

Szczypiorniści z Polski z niezłej strony pokazali się w obronie, natomiast w ataku ponownie zaliczyli sporą ilość strat, bo aż czternaście.