KPR - Olimpia-Beskid. Jeleniogórzanki w końcu zwycięskie

KPR Jelenia Góra na zwycięstwo w PGNiG Superlidze Kobiet czekał przeszło trzy miesiące. Po komplet punktów dolnośląskiej drużynie udało się sięgnąć w starciu z zamykającą tabelę Olimpią-Beskid Nowy Sącz (32:29).

Małgorzata Boluk
W stolicy Karkonoszy spotkały się drużyny, które zapomniały już jak smakują ligowe punkty. KPR na wygraną czekał od drugiej połowy października, a nowosądeczanki ostatni raz cieszyły się ze zdobyczy pod koniec września.

KPR Jelenia Góra już w pierwszym kwadransie zawodów wysłał rywalkom sygnał, że o przełamanie na ich terenie będzie im niezwykle trudno. Defensywę gości raz po raz ogrywały Sabina Kobzar i Sylwia Jasińska, a gdy do bombardowania bramki przyłączyła się Tatiana Bilenia, przewaga dolnośląskiej drużyny wzrosła w 17. minucie do siedmiu trafień.

Niebawem nastąpił niespodziewany przełom. Podopieczne Tomasza Konitza zacięły się w ataku i zaczęły seryjnie tracić bramki. Ambitna Olimpia-Beskid odrobiła straty z nawiązką i kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy wyszła na prowadzenie. Zanim na parkiecie rozbrzmiała syrena, do wyrównania zdołała doprowadzić jeszcze Joanna Załoga.

Po zmianie stron przyjezdne utrzymywały się w grze dzięki trafieniom walecznej Tamary Smbatian. Wkrótce przestała rzucać i ona, co wykorzystały gospodynie rywalizacji. Na kwadrans przed końcem spotkania KPR prowadził u siebie różnicą pięciu bramek.

"Góralki" próbowały jeszcze podkręcić tempo i dogonić rywalki, ale kilka ważnych interwencji zaliczyła w tym czasie niespełna szesnastoletnia Natalia Filończuk. Dzięki wygranej, jeleniogórzanki wskoczyły na ósmą lokatę w PGNiG Superlidze Kobiet.

KPR Jelenia Góra - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 32:29 (14:14)

KPR: Hoffman, Ciesiółka, Filończuk - Bielecka 2, Bilenia 2, Tomczyk 2, Maziarz, Kobzar 8, Załoga 7, Jasińska 7, Kanicka, Oreszczuk, Janas 4.