Piotrkowianin - Vive Tauron: planowa wygrana mistrzów Polski

Od wygranej rozpoczęli 2017 rok szczypiorniści mistrzów Polski. W spotkaniu 16. kolejki drużyna Vive Tauron Kielce pokonała pewnie w Piotrkowie ekipę Piotrkowianina 30:19 (15:12).

Michał Ostafijczuk
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara
Mecz rozpoczął się od dwóch trafień przyjezdnych. Damian Procho pokonany został przez Krzysztofa Lijewskiego i Darko Djukicia. Chwilę później było już jednak 2:2, a dwa razy do bramki trafił Stanisław Makowiejew. Mistrzowie Polski przez kilka kolejnych minut nie mogli się rozpędzić, a Piotrkowianin w 12. minucie prowadził nawet 7:4. Wtedy o przerwę poprosił zdenerwowany Tałant Dujszebajew. Już chwilę później kielecki zespół doprowadził do remisu - 8:8, a kolejne minuty należały już do faworyta. Do przerwy przyjezdni prowadzili 15:12, a prawdziwy popis gry w defensywie zobaczyliśmy w drugiej połowie.

Po kwadransie drugiej odsłony Piotrkowianin miał na koncie zaledwie dwa gole, a goście pokonali bramkarza rywali dziewięć razy. W 46. minucie było 24:14. Ostatnie minuty to pojedynek strzelecki Stanisława Makowiejewa i Deana Bombaca. Pierwszy z nich rzucił aż osiem, a Bombac zakończył spotkanie z dorobkiem czterech bramek. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali w Piotrkowie najmniejszym nakładem sił - 30:19.

- Dobrze weszliśmy w mecz, po kwadransie prowadziliśmy różnicą 2-3 bramek. Później zaczęliśmy popełniać błędy, mnożyły się szybko oddane rzuty, dobrze bronił również Sławek Szmal. Na pewno spodziewaliśmy się bardzo trudnej przeprawy, wynik meczu jest jednak, moim zdaniem, nieco za wysoki - powiedział najskuteczniejszy zawodnik spotkania.

Piotrkowianin - Vive Tauron Kielce 19:30 (12:15)