Bauhaus Liga ASOBAL: Kamil Syprzak wrócił do gry. FC Barcelona nadal niepokonana

FC Barcelona odniosła szesnaste zwycięstwo w sezonie 2016/2017 ligi hiszpańskiej. W meczu z Fraikin Granollers (31:20) kolegów wspomógł wracający po kontuzji Kamil Syprzak.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Obrotowy reprezentacji Polski nie pojechał na niedawne mistrzostwa świata szczypiornistów z powodu uszkodzonego więzadła krzyżowego przedniego w kolanie i urazu łąkotki bocznej. Po miesiącu Kamil Syprzak jest już zdolny do gry i wystąpił w pierwszym w 2017 roku spotkaniu Barcelony.

Mistrzowie Hiszpanii mierzyli się z czwartym w tabeli Fraikin BM Granollers. Uczestnik ubiegłorocznego Final Four Pucharu EHF nie nawiązał wyrównanej walki z Dumą Katalonii. Gospodarzy spotkania powstrzymał znakomicie dysponowany Gonzalo Perez de Vargas. Reprezentant Hiszpanii odbił niemal połowę rzutów graczy Fraikin, wśród których jedynie Adria Figueras stanowił poważne zagrożenie dla posterunku katalońskiego golkipera

Barcelona już po pierwszej połowie prowadziła 11:6 i miała zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Po przerwie swoją szansę wykorzystał m.in. Joan Saubich, świetną skutecznością popisywał się też Aitor Arino. Najlepszy hiszpański zespół wygrał 31:20, choć zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej efektowne, gdyby nie interwencje bramkarza Fraikin, Pola Sastre Rodrigueza.

Syprzak rzucił rywalom dwie bramki, nie myląc się ani razu, a jego Barcelona przedłużyła passę sukcesów w lidze hiszpańskiej do 107 meczów.