Liga Mistrzów: Motor, Montpellier i Metalurg wygrały na koniec fazy grupowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH / Na zdjęciu Mathieu Grebille

W niedzielę zakończone zostały zmagania w grupach C i D Ligi Mistrzów. Zwycięstwa w ostatnich meczach odniosły Metalurg Skopje, Montpellier i HC Motor Zaporoże. Dwie ostatnie drużyny awansowały do rywalizacji play-off o grę w fazie TOP 16.

Mające zapewnione pierwsze miejsce w grupie C Montpellier pewnie pokonało w niedzielę Elverum Handball 31:24. Na grze francuskiej drużyny w żaden sposób nie odbiła się nieobecność kontuzjowanych Vida Kavticnika i Diego Simoneta. Po ośmiu minutach rywalizacji gospodarze prowadzili już 8:4, a przed przerwą zdołali powiększyć przewagę do pięciu trafień (16:11). Druga połowa była formalnością.

Miejscowych kibiców ucieszył powrót do gry Mathieu Grebille'a, który przez uraz łąkotki stracił styczniowe mistrzostwa świata we Francji. 25-latek rzucił Elverum dwie bramki, ale to jego zmiennik - Jonas Truchanovicius - był najlepszym graczem na boisku. Potężny Litwin w ośmiu próbach trafił siedmiokrotnie.

Montpellier zajęło pierwsze miejsce w grupie C i o sześć punktów wyprzedziło trzeci Metalurg. Wicemistrzowie Macedonii, choć nie mieli już szans na awans do fazy play-off, zwyciężyli w niedzielę Czechowskie Niedźwiedzie 31:24. Siedem bramek dla drużyny ze Skopje zdobył Nemanja Obradović, który w lipcu trafi do Orlen Wisły Płock. Serb miał jednak słabą skuteczność (41 proc.), bo oddał aż 17 rzutów.

Metalurg do drugiego Naturhouse La Rioja stracił tylko jeden punkt, z kolei HC Motor Zaporoże przegrał z HBC Nantes rywalizację o pierwsze miejsce w grupie D o dwa oczka. W niedzielę mistrzowie Ukrainy wygrali na wyjeździe z Team Tvis Holstebro 30:27, mimo że do przerwy tracili do rywali dwie bramki (15:17).

Deportivo - Barcelona: demolka gospodarzy - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

To szóste z rzędu zwycięstwo Motora w Lidze Mistrzów. O kolejne zawodnicy z Zaporoża powalczą z Montpellier, które będzie ich rywalem w play-offach o grę w fazie TOP 16. Drugą parę utworzą Naturhouse i Nantes.

Rywalizacja w play-offach została zaplanowana na pierwsze dwa weekendy marca. Awans wywalczą zwycięzcy dwumeczów. W fazie TOP 16 ich rywalami będą zespoły, które rywalizację w grupach A i B zakończą na drugich miejscach.

Liga Mistrzów, grupa C:

Metalurg Skopje - Czechowskie Niedźwiedzie 31:24 (15:10) Najwięcej bramek: dla Metalurga - Vanja Ilić 8, Nemanja Obradović 7, Żarko Peszewski 4; dla Niedźwiedzi - Kirił Kotow 5, Aleksandr Czernoiwanow, Roman Ostaszczenko - po 3

Montpellier Agglomeration HB - Elverum Handball 31:24 (16:11) Najwięcej bramek: dla Montpellier - Jonas Truchanovicius 7, Baptiste Bonnefond, Valentin Porte - po 4; dla Elverum - Josef Pujol 8, Andre Lindboe 4

Liga Mistrzów, grupa D:

Team Tvis Holstebro - HC Motor Zaporoże 27:30 (17:15) Najwięcej bramek: dla Holstebro - Magnus Grubb Bramming 7, Viktor Ostlund 5, Simon Birkefeldt, Peter Balling Christensen - po 4; dla Zaporoża - Artiom Kozakewycz 7, Sergiej Burka 6, Aidenas Malasinskas, Jewgen Żuk, Barys Puchowski - po 4

1 Dinamo Bukareszt 10 7 0 3 293:280 14
2 Orlen Wisła Płock 10 7 0 3 278:250 14
3 Elverum Handball 10 6 1 3 278:272 13
4 Abanca Ademar Leon 10 5 2 3 252:251 12
5 Riihimaeki Cocks 10 2 2 6 246:269 6
6 Wacker Thun 10 0 1 9 268:293 1
Która z drużyn będzie lepsza w dwumeczu Montpellier - Motor?