Bauhaus Liga ASOBAL: bezproblemowa wygrana FC Barcelony Lassa, skromny dorobek Kamila Syprzaka

FC Barcelona Lassa po raz kolejny nie miała problemów z udowodnieniem swojego dominacji w Bauhaus Lidze ASOBAL. W 17. kolejce rozgrywek pewnie pokonała BM Guadalajara 32:21.

Wiktor Gumiński
Kamil Syprzak, obrotowy FC Barcelony WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Kamil Syprzak, obrotowy FC Barcelony
12. zespół w tabeli ligi hiszpańskiej nie miał w stolicy Katalonii kompletnie nic do powiedzenia. Szczypiorniści z Barcelony ani razu nie pozwolili wyjść rywalom na prowadzenie. Od pierwszych minut narzucili bardzo mocne tempo, które skutkowało stopniowym powiększaniem ich przewagi.

Losy rywalizacji były znane właściwie już na półmetku, kiedy to mistrzowie Hiszpanii wygrywali aż 18:9. W drugiej połowie jeszcze minimalnie powiększyli swoją zaliczkę, triumfując ostatecznie aż 32:21.

Niewielki udział w tej wygranej miał polski obrotowy Kamil Syprzak. Oddał na bramkę przeciwnika 3 rzuty, z których tylko 1 zakończył się golem. Spowodował też jednego karnego.

FC Barcelona Lassa - BM Guadalajara 32:21 (18:9)
Najwięcej bramek: dla Barcelony - Jesper Noddesbo 7, Joan Saubich - 6; dla Guadalajary - Jose Marquez 6, Alberto Sanz 4