Puchar EHF: pierwszy mecz fazy grupowej dla Grundfosu Tatabanya

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik /
WP SportoweFakty / Michał Domnik /

Grundfos Tatabanya zwyciężył w pierwszym meczu fazy grupowej Pucharu EHF w sezonie 2017/18. Węgierski zespół w środowym spotkaniu grupy C pokonał na własnym boisku Maccabi Castro Tel Awiw 27:24.

Losy meczu w Gyor zostały rozstrzygnięte w końcowych dziesięciu minutach gry. Obie drużyny zanotowały dość przeciętny start, ale w 17. minucie Grundfos wyszedł na prowadzenie 6:3. Taką przewagę gospodarze utrzymali niemal do końca pierwszej połowy (12:10).

Po zmianie stron Maccabi szybko doprowadziło do remisu i do 50. minuty oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Wtedy jednak zawodnicy Grundfosu zdobyli cztery bramki z rzędu i przechylili szalę zwycięstwa na swą stronę.

Decydujące bramki dla gospodarzy rzucili w końcówce Milos Vujović i Szabolcs Szollosi. Pierwszy z nich zanotował w sumie siedem trafień i był najlepszym strzelcem zespołu. W izraelskiej drużynie wybił się Chen Pomeranz, który zdobył 10 goli.

Środowy mecz w Gyor zainaugurował rywalizację grupową w Pucharze EHF. Pozostałe spotkania pierwszej serii rozegrane zostaną w czwartek oraz w sobotę.

Zmagania grupowe potrwają do 1 kwietnia. Na tym etapie nie występują już żadne polskie drużyny.