Pech nie opuszcza Sandra Spa Pogoni. Kolejny skrzydłowy kontuzjowany

Sandra Spa Pogoń Szczecin po środowym meczu 16. kolejki PGNiG Superligi z Wybrzeżem Gdańsk (26:27) straciła kolejnego zawodnika. Problemy zdrowotne dopadły prawoskrzydłowego, Wojciecha Jedziniaka.

Krzysztof Kempski
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

Jedziniak występuje na prawym skrzydle. W meczu z Wybrzeżem wyszedł w podstawowym składzie Pogoni. Doświadczony szczypiornista długo jednak w tych zawodach nie pograł. W 10. minucie spotkania doznał bolesnego urazu dłoni.

Diagnoza nie jest zbyt optymistyczna - Jedziniak złamał palca prawej dłoni i będzie pauzował przez kilka tygodni.

Kontuzja wyklucza go z występu w sobotnim meczu przeciwko Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski i przynajmniej kilku kolejnych spotkań. Za kilka dni skrzydłowy przejdzie bardziej szczegółowe badania, które wykażą czy konieczna będzie operacja.

W środowym meczu z Wybrzeżem jego miejsce na prawym skrzydle zajął Dawid Fedeńczak, który będzie teraz graczem podstawowego składu. Przeciwko drużynie z Gdańska rzucił dwie bramki.

Jedziniak to kolejny zawodnik Pogoni, który ma problemy zdrowotne. W pełni sił nie są lewoskrzydłowi Wojciech Zydroń i Dawid Krysiak, a 19-letni lewy rozgrywający Krzysztof Karnacewicz zmaga się z urazem kolana.

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych wraca po zimowej przerwie! Hity tej rundy rozgrywek, między innymi mecz Orlen Wisły Płock (12.02, godz. 17:25) pokażą Eleven Sports i Eleven Extra. Zobacz to NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Czy Sandra Spa Pogoń bez Wojciecha Jedziniaka w składzie ogra Piotrkowianina?