Challenge Cup kobiet: Kram Start jedną nogą w ćwierćfinale rozgrywek

Szczypiornistki Kram Startu Elbląg wygrały pierwsze spotkanie 1/8 finału Challenge Cup z azerskim ABU Baku i są na dobrej drodze do ćwierćfinału rozgrywek (33:23). Rewanż w sobotę o godz. 16:00.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA

O wysokim zwycięstwie elbląskiego zespołu zadecydował ostatni kwadrans, który podopieczne Andrzeja Niewrzawy wygrały aż 12:4. Zabójczą bronią okazały się kontrataki.

Start dominował od początku spotkania. Po dziewięciu minutach gry drużyna Niewrzawy prowadziła już 6:2 i kontrolowała rywalizację. Rywalki nie miały zbyt wielu argumentów i do 24. minuty elbląska ekipa bez problemów utrzymywała cztery bramki przewagi.

Przed przerwą azerski zespół zaczął jednak niespodziewanie gonić wynik. Prowadzenie Startu zmniejszało się stopniowo i jeszcze przed końcem pierwszej połowy zmalało do jednego trafienia (11:12).

Rywalki kontakt trzymały do 40. minuty, ale ani raz nie udało im się doprowadzić do remisu. Start przetrzymał napór ABU i w końcówce wypunktował rywala. Na tyle, że sobotni rewanż wydaje się formalnością.

1/8 finału Challenge Cup kobiet:

ABU Baku - Kram Start Elbląg 23:33 (11:13)

ABU: Nuriyeva, Gajowycz, Musayeva - Hamidova 4, Gornak 5, Metelska 1, Gasimova 2, Mammadova 1, S. Abbasova 1, Aliyeva 4, Orekowa 1, M. Abbasova 2, Kalmikova, Sharifova 2

Kram Start: Szywierska, Powaga, Klarkowska - Balsam 4, Dankowska 5, Grobelska, Waga 4, Muchocka 2, Jędrzejczyk 2, Kwiecińska 2, Gerej 3, Lisewska 6, Stokłosa, Świerżewska 3, Andrzejewska 2, Szopińska

Sędziowali: Marko Sekulić oraz Vladimir Jovandić (Serbia)
Delegat EHF: Liudmiła Bodniewa (Rosja)

Rewanż: 11 lutego, godz. 16:00

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych wraca po zimowej przerwie! Hity tej rundy rozgrywek, między innymi mecz Orlen Wisły Płock (12.02, godz. 17:25) pokażą Eleven Sports i Eleven Extra. Zobacz to NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Czy Kram Start przypieczętuje w sobotę awans do 1/4 finału Challenge Cup?