SMS ZPRP - Nielba. Udana pogoń gości

W meczu 15. kolejki grupy A I ligi mężczyzn SMS ZPRP Gdańsk prowadził już różnicą czterech bramek. Druga połowa należała jednak do Nielby, która ostatecznie wygrała 35:31.

Michał Gałęzewski
SMS ZPRP Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Domnik / SMS ZPRP Gdańsk

W tym spotkaniu nie było zdecydowanego faworyta. Obie ekipy plasowały się w środku ligowej tabeli. Zawodnicy SMS-u, którzy w większości grali w poprzedni weekend trzy mecze w Mistrzostwach Polski Juniorów, a w środę przegrali w Lesznie, tym razem zaczęli od mocnego uderzenia.

W 4. minucie po rzucie Macieja Zarzyckiego, gospodarze prowadzili już 4:1. Co prawda Nielba szybko zbliżyła się na jedną bramkę różnicy, jednak ponownie skontrowali zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Tomaszewskiego. Dzięki znakomitej postawie Patryka Skrzypczaka, w końcu szczypiorniści Nielby doprowadzili do remisu.

To jednak podziałało motywująco na SMS. Gdańscy licealiści rzucili cztery bramki z rzędu, a pierwszą połowę wygrali 19:16. Druga połowa wyglądała jednak dużo lepiej w wykonaniu zespołu z północnej Wielkopolski.

Nielba mozolnie odrabiała straty, aż w końcu po bramce Łukasza Hoffmanna, w 39. minucie po raz pierwszy wyszła na prowadzenie. W kluczowym momencie goście rzucili pięć bramek z rzędu i na 13 minut przed końcem prowadzili 28:23.

Co prawda SMS ZPRP Gdańsk odrobił trzy bramki, jednak gospodarze nie potrafili bardziej zbliżyć się do Nielby, która wygrała 35:31. - To spotkanie miało ten sam scenariusz, co ostatni mecz w Lesznie. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, mieliśmy przestój na początku drugiej części spotkania. Rzutowało to na resztę meczu - powiedział Maciej Turnowiecki, kierownik SMS-u.

SMS ZPRP Gdańsk - Nielba Wągrowiec 31:35 (19:16)

SMS ZPRP: Bartosik, Pyrka - Mauer 9, Chełmiński 5, Jarosiewicz 4, Rybski 3, Komarzewski 3, Orpik 2, Pawelec 2, Rogalski 1 oraz Gądek, Sobczyk.
Karne: 5/7.
Kary: 10 min. (Komarzewski, Zarzycki - po 4 min., Sobczyk 2 min.).

Nielba: Zanto, Napierała - Skrzypczak 9, Hoffmann 8, Widziński 6, Gąsiorek 5, Matłoka 3, Pietrzkiewicz 2, Świerad 1, Gregor 1 oraz Adamski, Biniewski, Matyjak.
Karne: 4/4.
Kary: 12 min. (Gregor 4 min., Świerad, Adamski, Hoffmann, Pietrzkiewicz - po 2 min.).

Sędziowie: Dobosz, Piernicki.

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych wraca po zimowej przerwie! Hity tej rundy rozgrywek, między innymi mecz Orlen Wisły Płock (12.02, godz. 17:25) pokażą Eleven Sports i Eleven Extra. Zobacz to NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.