Stal - Vive Tauron. Sił starczyło na jedną połowę. Zabójcze kontry kielczan

SPR Stal Mielec nie zdołała utrzymać poziomu gry z pierwszej połowy i tylko do 40 minuty nawiązywała wyrównaną walkę z Vive Tauronem Kielce. Mistrzowie Polski w 17. kolejce PGNiG Superligi wygrali 35:23.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Vive Tauron Kielce w ostatnich dniach sporo czasu spędziło w podróży. Najlepszy zespół Europy odwiedził Piotrków Trybunalski, Przemyśl, a raptem dwa dni przed spotkaniem w Mielcu kielczanie rozegrali bój w Lidze Mistrzów z Rhein-Neckar Loewen. Pomimo zmęczenia i zaledwie 11-osobowego składu, podopieczni Tałanta Dujszebajewa zdołali odnieść na Podkarpaciu przekonujące zwycięstwo 35:23.

Zanim kielczanie na dobre przejęli inicjatywę, kibice w Mielcu przecierali oczy ze zdumienia. SPR Stal Mielec walczyła z Vive jak równy z równym. Odważnie przedzierał się Marcin Miedziński, rywali powstrzymywał najlepszy bramkarz poprzedniej kolejki Tomasz Wiśniewski. W 15 minucie interwencja golkipera Czeczeńców zainicjowała akcję, po której Piotr Krępa wyprowadził swój zespół na prowadzenie 9:7.

Na odpowiedź kielczan nie trzeba było długo czekać. Coraz częściej trafiali Karol Bielecki i Paweł Paczkowski, znakomitą skutecznością popisywali się też skrzydłowi. Na minutę przed końcem połowy Manuel Strlek dał swojemu zespołowi prowadzenie 16:15. Najlepsze fragmenty Chorwat miał jednak przed sobą.

Dopóki starczyło sił, mielczanie utrzymywali kontakt z faworytami. Do zmęczenia doszły kary - grając w przewadze, Vive od 40 minuty budowało przewagę. Mistrzowie Polski przeważnie gasili akcje rywali w zarodku i uruchamiali kontry. Przodował w tym Filip Ivić, który posyłał w bój wspomnianego już Strleka. Skrzydłowy dopełniał formalności, podobnie jak Darko Djukić, wykorzystujący błędy graczy Stali.

Kielczanie swoje wojaże zakończyli zwycięstwem 35:23. Kolejny mecz już w Hali Legionów. 14 lutego mistrzowie Polski zagrają z Sandra Spa Pogonią Szczecin.