GKS Żukowo - Sokół Browar. Niesamowite derby Kaszub

Niesamowity przebieg miał mecz GKS-u Żukowo z Sokołem Browar Kościerzyna. Gospodarze prowadzili już różnicą ośmiu bramek, by kompletnie zablokować się w drugiej połowie. Ostatecznie derby Kaszub zakończyły się remisem (19:19).

Michał Gałęzewski

Obie kaszubskie drużyny w tym sezonie mają inne cele. Bardziej doświadczony Sokół Browar ostatnio potrafił wygrać z KA Stalą Gorzów, natomiast GKS walczy o utrzymanie w lidze. Po kilku minutach gospodarze zaczęli jednak grać znakomicie w obronie i wyprowadzali z tego kontrataki. Sokół Browar nie potrafił natomiast skutecznie zaatakować bramki rywala.

Przewaga beniaminka rosła. Gdy w 12. minucie do bramki gości trafił Mateusz Babieracki, było już 9:3 dla drużyny z Żukowa. Sokół Browar mimo dobrej postawy rzutowej Aleksandera Bronka nie potrafił sobie poradzić z młodą drużyną z Żukowa, która do przerwy po bramce Marka Marciniaka prowadziła 16:9.

Gdy tuż po zmianie stron celnie rzucił Paweł Ciszewski, prowadzenie GKS-u wzrosło do ośmiu bramek. W tym momencie stało się jednak coś, czego nie mógł spodziewać się nikt. Bohaterem drugiej połowy był Łukasz Skowron.

Bramkarz Sokoła Browar Kościerzyna tylko dwa razy dał się pokonać Oskarowi Niedziółce. Poza tym zamurował własną bramkę, a w ataku solidnie zagrali zawodnicy z Kościerzyny. Świetnie spisywał się Maciej Reichel, a gdy na pięć minut przed końcem karnego wykorzystał Bronk, był już remis 19:19! Do końca mimo prób z obu stron nie padła już żadna bramka. Derby Kaszub zakończyły się podziałem punktów, który patrząc na tabelę dużo bardziej może cieszyć GKS, jednak z przebiegu meczu to Sokół Browar wyszedł z olbrzymiej opresji.

GKS Żukowo - Sokół Browar Kościerzyna 19:19 (16:9)

GKS: Plaszczak, Kaczmarek - Niedziółka 5, Babieracki 5, Orzechowski 3, Marciniak 3, Ciszewski 3 oraz Wiczkowski, Dzierżawski, Adamczyk, Czarnecki, Reseman.
Karne: 0/0.
Kary: 10 min. (Wiczkowski, Babieracki, Orzechowski, Ciszewski, Reseman - po 2 min.)

Sokół Browar: Sokołowski, Skowron - A.Bronk 7, M.Reichel 7, Jasowicz 2, Szala 1, Czaja 1, Kmieć 1 oraz Derdzikowski, Bednarek, Konkel, Chyła, Piechowski, Kuczyński, T.Bronk, J.Reichel.
Karne: 4/4.
Kary: 12 min. (Czaja 6 min. - cz.k., Jasowicz 4 min., M.Reichel 2 min.).

Sędziowie: Chmielecki, Sulej (Kwidzyn).

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych wraca po zimowej przerwie! Hity tej rundy rozgrywek, między innymi mecz Orlen Wisły Płock (12.02, godz. 17:25) pokażą Eleven Sports i Eleven Extra. Zobacz to NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Który zespół bardziej zadowala jeden punkt w Żukowie?