2. Bundesliga: znakomity mecz Łukasza Gieraka. TuS Lubbecke na drodze do awansu

TuS N-Lubbecke Łukasza Gieraka i Piotra Grabarczyka utrzymało prowadzenie w 2. Bundeslidze. Drużyna Polaków w 20. kolejce pokonała HSG Konstanz 37:26.

Marcin Górczyński
Grabarczyk i Gierak jako zawodnicy TuS Materiały prasowe / TUS N-LUEBBECKE / Na zdjęciu: Grabarczyk i Gierak jako zawodnicy TuS

Biało-Czerwoni odegrali kluczową rolę w spotkaniu. Imponował szczególnie Łukasz Gierak. Rozgrywający był najlepszym strzelcem TuS N-Luebbecke - w ośmiu rzutach pomylił się tylko raz. Ze swojej roli wywiązał się także Piotr Grabarczyk. Defensor skończył mecz z dwoma przechwytami na koncie, ale nie zdołał uniknąć przy tym dwóch wykluczeń.

Tylko na początku pierwszej połowy HSG Konstanz stanowiło zagrożenie dla lidera tabeli. TuS rozpoczęło odjazd bramkowy tuż po przerwie i m.in. za sprawą Gieraka prowadziło już 26:17. Kolejne minuty okazały się formalnością - faworyt do awansu wygrał 37:36 i zrobił kolejny krok w kierunku Bundesligi.

W zdecydowanie gorszym humorze Adam Weiner. Doświadczony bramkarz Wilhelmshavener HV odbił 12 piłek w meczu z walczącym o promocję DJK Rimpar, ale jego koledzy z pola nie wykorzystali dobrej postawy Polaka i przegrali 26:32.

Na czele tabeli TuS N-Lubbecke. Drużyna Polaków o dwa oczka wyprzedza TV 05/07 Huettenberg i o trzy DJK Rimpar. Wilhelmshavener Weinera tuż nad strefę spadkową z identycznym dorobkiem jak osiemnasty TUSEM Essen.

2. Bundesliga (20. kolejka):

TuS N-Luebbecke - HSG Konstanz 37:26 (19:15)
Najwięcej bramek: dla TuS - Łukasz Gierak 7, Jo Gerritt Gemz 5, (...), Piotr Grabarczyk; dla HSG - Gregor Thomann 10, Felix Gassler 5

DJK Rimpar - Wilhelmshavener HV 32:26 (16:15)
Najwięcej bramek: dla Rimpar - Patrick Schmidt 7; dla Wilhelmshavener - Sebastian Maas 8, (...), Adam Weiner

Deportivo - Barcelona: demolka gospodarzy - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy TuS N-Lubbecke awansuje do Bundesligi?