Orlen Wisła - Flensburg. Media: wicemistrz Polski nie wytrzymał tempa. Wisła zagrała za słabo, by wygrać

Orlen Wisła Płock nie sprawiła niespodzianki w Lidze Mistrzów i w 10. kolejce grupy A uległa u siebie ekipie SG Flensburga-Handewitt (30:37). Co o tym spotkaniu piszą zagraniczne media?

Małgorzata Boluk

"SG Flensburg-Handewitt": Żwawe tempo w Płocku

- Trener Orlen Wisły Płock musiał interweniować po zaledwie czterech minutach gry i poprosił o czas. Po krótkiej przerwie wicemistrz Polski odzyskał równowagę, ale szybko opadł z sił. SG Flensburg-Handewitt kończył ofensywne akcje z imponująca wydajnością i zbudował prowadzenie o wysokości pięciu bramek - relacjonuje oficjalna strona niemieckiego klubu.

Redaktor zwrócił w artykule uwagę na Gilberto Duarte, który "powodował zakłócenia w grze drużyny Ljubomira Vranjesa". Ekipa gości odzyskała jednak kontrolę nad meczem i pewnie pokonała Nafciarzy. Trener przyjezdnych był bardzo zadowolony z postawy duetu Kevin Moeller - Bogdan Radivojević oraz z realizacji założeń taktycznych. Szkoleniowiec ekipy z Niemiec małe zastrzeżenia miał jedynie do defensywy, ponieważ jego team stracił z Orlen Wisłą trzydzieści bramek.

Czy Orlen Wisła Płock awansuje do najlepszej szesnastki Ligi Mistrzów?