Vive Tauron - Sandra Spa Pogoń. Walentynkowe zwycięstwo mistrzów Polski

W 18. kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pewnie pokonali Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:23. Dla mistrzów Polski było to pierwsze spotkanie rozegrane na własnym parkiecie po 67-dniowej przerwie.

Aneta Szypnicka-Staniec
Darko Djukić WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Darko Djukić
Oba zespoły do spotkania przystąpiły osłabione. W szeregach mistrzów Polski zabrakło Julena Aguinagalde, Tobiasa Reichmanna, Mateusza Kusa, Deana Bombaca, Krzysztofa Lijewskiego i Mariusza Jurkiewicza, zaś w drużynie gości nie zagrał Paweł Matkowski, na parkiecie nie pojawił się także Mariusz Jurasik.

Niekwestionowanymi faworytami spotkania byli gospodarze, a ich przewaga zarysowała się wyraźnie już na samym początku pojedynku. Doskonałe otwarcie zaliczył Paweł Paczkowski, bardzo szybko zapisując na swoim koncie pięć trafień, ale dobrze spisywali się także skrzydłowi - Manuel Strlek i Darko Djukić. Na trafienia żółto-biało-niebieskich najlepiej odpowiadał Kirył Kniaziew, chociaż w końcówce pierwszej połowy ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Mateusz Zaremba.

To było jednak zdecydowanie za mało żeby przeciwstawić się rozpędzonym rywalom. Mistrzowie Polski bardzo szybko wyszli na prowadzenie i z minuty na minutę je powiększali. Zdenerwowany postawą swojej drużyny Jurasik jeszcze interweniował, ale jego uwagi nie przyniosły widocznych zmian w grze Pogoni. W pierwszej części spotkania prowadzenie żółto-biało-niebieskich urosło nawet do dziesięciu trafień, a szczecinianie momentami wręcz odbijali się od defensywy gospodarzy.

Początek drugiej połowy był zdecydowanie bardziej wyrównany, ale przewaga, jaką kielczanie wcześniej wypracowali sprawiała, że z dużym spokojem mogli kontrolować przebieg starcia. Dystans, jaki mieli do nich zawodnicy Pogoni niemal przez cały czas oscylował wokół dziewięciu-dziesięciu trafień. W końcówce szczecinianom udało się zmniejszyć prowadzenie rywali do sześciu bramek i ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli 29:23.

Znakomite parady Skorupskiego nie pomogły. Zobacz skrót meczu Inter Mediolan - Empoli FC [ZDJĘCIA ELEVEN]