Francja: drużyna Pawła Podsiadły coraz niżej, PSG gromi

USAM Nimes Gard Pawła Podsiadły spadło na dziewiąte miejsce w tabeli ligi francuskiej. Drużyna Polaka przegrała 25:28 z Saran. Lider z Paryża rozgromił natomiast ostatni zespół tabeli - Selestat (19:32).

Marcin Górczyński
Materiały prasowe

Nimes Gard przez cały mecz goniło przeciwników. Po raz pierwszy udało się dopaść Saran Loiret HB w 40 minucie, gdy stan spotkania wyrównał Asgeir Orn Hallgrimsson (17:17). Rywale odpowiedzieli błyskawicznie. Po paradach Miroslava Kocicia Saran wyszło na sześciobramkowe prowadzenie i nie zmarnowało wypracowanej różnicy. Paweł Podsiadło zakończył mecz z jedną bramką w dwóch rzutach i dwoma asystami.

Przegląd wojsk urządzili trenerzy Zvonimir Serdarusić i Staffan Olsson. Szkoleniowcy rotowali składem Paris Saint-Germain HB i mecz z ostatnim Selestat Alsace HB potraktowali jako mocniejsze przetarcie przed kolejną konfrontacją w Lidze Mistrzów.

Na tarczy do domu wrócą zawodnicy Chambery Savoie HB. Jeden z czołowych francuskich klubów przegrał w Ivry. Po fatalnej pierwszej połowie przyjezdni przegrywali 11:18 i do końca meczu nie zdołali zbliżyć się na dystans mniejszy niż dwie bramki. Po stronie Ivry kapitalne zawody rozegrał autor ośmiu goli Morten Vium Troelsen.

Spotkanie Pays d'Aix UC z Saint Raphael Var HB zamieniło się w pojedynek bramkarzy - Thomasa Bauera i Mihaia Popescu. Zespoły ostatecznie podzieliły się punktami (29:29). Kolejny znakomity występ na koncie Jonas Truchanovicius. Litwin poprowadził niedawno Montpellier do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Na francuskich parkietach olbrzym utrzymał skuteczność i rzucił sześć bramek US Creteil HB (35:27).

W końcówce sukces wypuścili gracze Cesson Rennes HB. Fenix Toulouse HB, ze świetnym Nemanją Iliciem, w ostatnich pięciu minutach wyszło na prowadzenie i po zwycięstwie przeskoczyło w tabeli Chambery.

LNH (15. kolejka):

US Ivry Handball - Chambery Savoie HB 27:24 (18:11)
Najwięcej bramek: dla Ivry  Morten Vium Troelsen 8, Walid Badi 5; dla Chambery - Fahrudin Melić 6, Pierre Paturel 5

Montpellier Agglomeration HB - US Creteil HB 35:27 (20:15)
Najwięcej bramek: dla Montpellier - Jonas Truchanovicius, Jean- Loup Faustin - po 6, Ludovic Fabregas, Jure Dolenec - po 4; dla Creteil - Muhamed Toromanović 5, Alexandru Csepreghi 4

USAM Nimes Gard - Saran Loiret HB 25:28 (10:14)
Najwięcej bramek: dla Nimes - Luc Tobie, Asgeir Orn Hallgrimsson - po 5, (...), Paweł Podsiadło 1; dla Saran - Tomi Vozab 6, Igor Anić 5

Selestat Alsace HB - Paris Saint-Germain HB 19:32 (8:19)
Najwięcej bramek: dla Selestat - Kosta Savić 6, Nicolas Schneider 4; dla PSG - Uwe Gensheimer 5, Luka Stepancić, Nikola Karabatić - po 4

Fenix Toulouse HB - Cesson Rennes HB 35:31 (14:18)
Najwięcej bramek: dla Toulouse - Nemanja Ilić 11, Fredric Petterson 5; dla Cesson - Allan Villeminot 8, Wilson Davyes 6, Gudmundur Helgason 5

Pays d'Aix UC - Saint Raphael Var HB 29:29 (14:13) Najwięcej bramek: dla Pays d'Aix - Gabriel Loesch 10, dla Saint Raphael - Wissem Hmam, Raphael Caucheteux - po 5