Sambor - SPR Olkusz. Tczewianki postawiły się faworytkom

W pierwszym meczu tych zespołów w 2017 roku, Sambor Tczew przegrał z SPR-em Olkusz 26:29. Znakomicie spisała się Natalia Kolonko, która rzuciła dla drużyny z Małopolski aż 12 bramek.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

W tym sezonie Sambor Tczew nie wygrał jeszcze żadnego spotkania. Starcie z będącym w ligowej czołówce SPR-em Olkusz było niezwykle trudne dla tczewianek szczególnie, że w ich szeregach nie mogła zagrać liderka - Justyna Domnik. W 6. minucie po rzucie Julii Duszyńskiej gospodynie prowadziły jednak 2:0.

Chwilę później to SPR miał dwu, a następnie trzybramkową przewagę. Znakomicie spisywała się Natalia Kolonko, a skuteczne były też Paulina Leńczuk i Agata Basiak. Po trafieniu tej ostatniej, na dwie minuty przed przerwą było już 10:14.

Tuż przed zmianą stron, sygnał do ataków dała Karolina Górecka. Wielkie odrabianie strat Sambora trwało, aż w końcu po ośmiu minutach drugiej części spotkania był remis 16:16. Gdy wydawało się, że gospodynie stać na zrobienie jeszcze jednego kroku, który dałby prowadzenie, ponownie zaatakował SPR.

Zespół Marcina Księżyka szybko wyszedł na trzybramkowe prowadzenie, a na trzy minuty przed końcem, po rzucie Leńczuk, było już 24:29. Sambor zmniejszył jeszcze rozmiary porażki, jednak wygrana ekipy z Małopolski była niezagrożona. Ostatecznie SPR zwyciężył 29:26.

Sambor Tczew - SPR Olkusz 26:29 (12:14)

Sambor: Skonieczna, Klarkowska - Maszota 7, Górecka 5, Majocha 4, Siekańska 4, Duszyńska 3, Majorowska 1, Hawryszko 1, K.Wańczyk 1 oraz M.Wańczyk.