SMS ZPRP - Mazur. Odjazd licealistów w II połowie

Jeszcze w 30. minucie na tablicy wyników widniał remis w meczu SMS-u ZPRP Gdańsk z Mazurem Sierpc. Później jednak młody zespół gdańskich licealistów włączył piąty bieg i wygrał aż 33:19.

Michał Gałęzewski
SMS ZPRP Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Domnik / SMS ZPRP Gdańsk

Gdańscy licealiści byli faworytami starcia z Mazurem, jednak drużyna z Sierpca potrzebuje bardzo mocno punktów, by utrzymać się w I lidze. W sobotę od początku było widać ambicję obu ekip na boisku. Żaden zespół nie potrafił zdominować rywala, aż po zdobyciu trzech bramek z rzędu, SMS ZPRP wyszedł na prowadzenie 10:7.

W Mazurze bardzo dobrze grał jednak Łukasz Białaszek, który wziął na siebie ciężar zdobywania bramek. To po jego trafieniu beniaminek I ligi wyrównał. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie rezultatem 13:12, co dawało nadzieję na wyrównaną drugą część spotkania.

Na początku drugiej połowy zespół gości zaczął jednak łapać kary i nie potrafił sobie poradzić z bardziej wybieganymi zawodnikami SMS-u ZPRP. Dobrze bronił Marek Bartosik, a w ataku królowali Patryk Mauer, Maciej Zarzycki i Piotr Jarosiewicz. Po rzucie tego ostatniego, na dziesięć minut przed końcem było już 26:15.

Mazur starał się jeszcze zachować twarz i zbliżyć do reprezentantów gdańskiego liceum. Sierpczanie odstawali jednak kondycyjnie od młodzieży. W samej końcówce gości wypunktowali Krzysztof Komarzewski i Krzysztof Gądek. Ten ostatni ustalił wynik spotkania na 33:19.

SMS ZPRP Gdańsk - MKS Mazur Sierpc 33:19 (13:12)

SMS ZPRP: Bartosik, Pyrka 1 - Mauer 9, Jarosiewicz 6, Komarzewski 3, Rogalski 3, Zarzycki 3, Pawelec 3, Chełmoński 2, Gądek 2, Rybski 1 oraz Sobczyk, Koselski, Milewski.