Puchar Polski: Warmia - Stal. Horror w Olsztynie. Odrodzenie gospodarzy i awans do ćwierćfinału

Dopiero po dogrywce poznaliśmy kolejnego ćwierćfinalistę Pucharu Polski. W spotkaniu pierwszoligowców Warmia Traveland Olsztyn wygrała 33:32 z Kancelarią Andrysiak Stal Gorzów.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

Olsztynianie wrócili z dalekiej podróży. Warmia już od początku pierwszej połowy miała spory problem ze skutecznością. Od stanu 4:3 Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów rzuciła dziewięć bramek z rzędu i pewnie zmierzała po awans do ćwierćfinału, prowadząc w 15 minucie 12:4. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali zmniejszyć nieco stratę, ale wciąż w uprzywilejowanej pozycji byli gorzowianie (17:13).

Kolejne minuty rywalizacji w 1/8 finału na długo zostaną w pamięci olsztyńskich kibiców. Warmia po trafieniu Radosława Dzieniszewskiego w 40 minucie dogoniła rywali (20:20), a tuż przed końcem prowadziła 28:26. Stal zdołała jednak doprowadzić do dogrywki. Na 15 sekund przed syreną z karnego wyrównał Bartosz Starzyński.

Dodatkowy czas stał pod znakiem szarpanej gry. Próbę nerwów lepiej wytrzymali olsztynianie. Stal miała jeszcze w rękach piłkę na remis, ale nie zdołała przedłużyć swoich szans na awans.

Warmia w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski zmierzy się z Gwardią Opole.

1/8 finału Pucharu Polski:

Warmia Traveland Olsztyn - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 33:32 (29:29, 13:17)

Warmia: Gawryś, Zareta - Malewski 9, Pakulski 7, Dzieniszewski 6, Fugiel 5, Królik 2, Dzido 2, Krawczyk 1, Sikorski 1