MKS - SMS ZPRP. Udany powrót beniaminka do Wielunia

MKS Wieluń po raz pierwszy w 2017 roku zaprezentował się przed własną publicznością. W zaległym meczu 16. kolejki beniaminek grupy A I ligi szczypiornistów pokonał SMS ZPRP Gdańsk 33:27.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Miejscowi fani na handballowe emocje czekali od połowy grudnia, czyli od meczu MKS-u Wieluń z Wybrzeżem Gdańsk w ramach Pucharu Polski. Dopiero w czwartym ligowym meczu w 2017 roku beniaminek wrócił na własny parkiet i sprawił swoim kibicom sporo radości.

Odkąd Konrad Krzaczyński w 10 minucie wyprowadził MKS na prowadzenie 6:4, utalentowana młodzież z Gdańska przed przerwą nie zbliżyła się na mniej niż trzy bramki. Podobnie jak w ostatnim meczu we Wrocławiu, świetnie radziła sobie druga linia wielunian z Tomaszem Wawrzyniakiem i Krzysztofem Dutkiewicziem. Dwie bramki w końcówce połowy dołożył Szymon Famulski i na przerwę MKS zszedł przy wyniku 15:12. SMS odpowiadał głównie za sprawą Adriana Chełmińskiego.

Gdańszczanie nie poddali się. Po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Patryka Mauera licealiści w 45 minucie przegrywali tylko 21:22. Końcówka należała jednak do gospodarzy. Zmierzający po tytuł króla strzelców Paweł Dutkiewicz dokładał bramkę za bramką, znakomity dzień miał także Krzysztof Dutkiewicz i punkty zostały w Wieluniu. Stempel na zwycięstwie postawił Kamil Młodzieniak.