Bauhaus Liga ASOBAL: Barcelona rozjechała outsidera. Trzy bramki Syprzaka

FC Barcelona Lassa zgodnie z oczekiwaniami wysoko pokonała ostatni w tabeli Benidorm BM 38:28 we wtorkowym meczu 20. kolejki Bauhaus Ligi ASOBAL. Trzy trafienia dla mistrzów Hiszpanii zanotował Kamil Syprzak.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kamil Syprzak, obrotowy FC Barcelony WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Kamil Syprzak, obrotowy FC Barcelony

Wtorkowe zwycięstwo to 111. wygrana z rzędu katalońskiego klubu w rozgrywkach ASOBAL. Barcelona śrubuje swój rekord od końca sezonu 2012/13 i przesłanek ku temu, by ktoś w Hiszpanii miał ją wkrótce zatrzymać, jest niewiele.

Większych szans na to nie miał Benidorm, który z dziewiętnastu poprzednich meczów tego sezonu nie przegrał jedynie pięciu. We wtorek Barca pozwoliła rywalom na wyrównaną grę przez premierowe 20 minut (13:10), a później szybko rozstrzygnęła losy spotkania.

Decydujący okazał się fragment między 21. a 25. minutą, który mistrzowie Hiszpanii wygrali 5:0 i powiększyli wtedy prowadzenie do stanu 18:10. Druga połowa była już tylko formalnością.

Najwięcej bramek - po sześć - rzucili dla Barcelony prawoskrzydłowy Joan Saubich i obrotowy Jesper Noddesbo. Trzy trafienia, przy stuprocentowej skuteczności rzutów, zanotował Syprzak.

38 goli zdobytych w meczu z Benidorm to trzeci strzelecki wynik Barcelony w tym sezonie. Więcej bramek gracze Xaviera Pascuala rzucili tylko Recoletas BM Atletico Valladolid (41) i Frigorificos Morrazo Cangas (42). Z tymi pierwszymi zagrają 11 marca w 21. kolejce ASOBAL. Wcześniej czekają ich dwa spotkania Ligi Mistrzów - wyjazdowe z THW Kiel i domowe z Orlen Wisłą Płock.