Puchar EHF: Fuechse Berlin na dobrej drodze do wygrania grupy A

Fuechse Berlin nie miało problemów z pokonaniem GOG Svendborg w jedynym środowym meczu 3. kolejki fazy grupowej Pucharu EHF. Niemiecka drużyna zwyciężyła na własnym boisku 37:29 (17:12) i pewnym krokiem zmierza do wygrania rywalizacji w grupie A.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
PAP/DPA/Lukas Schulze / PAP/DPA/Lukas Schulze

"Lisy" do triumfu poprowadziło trio Kent Robin Toennesen - Petar Nenadić - Hans Lindberg, które do spółki zdobyło tylko cztery bramki mniej niż cała drużyna ze Svendborga. Błyszczał zwłaszcza ten pierwszy, który w 10 próbach trafił dziewięć razy.

Fuechse dominowało od początku meczu. Zabójczy okazał się fragment między 10. a 14. minutą, który zawodnicy Velimira Petkovicia wygrali aż 6:0. To zadecydowało o dalszym przebiegu spotkania - GOG do końca zawodów bezskutecznie gonił wynik, a Fuechse spokojnie kontrolowało tempo spotkania.

W 26. minucie gospodarze prowadzili już 17:7 i dalsza część meczu była jedynie formalnością. Mimo tego przyjezdni zdołali napędzić "Lisom" nieco strachu, gdy w 34. minucie zmniejszyli straty do trzech goli (16:19). Na to gracze Petkovicia odpowiedzieli jednak serią 9:3.

Środowe zwycięstwo szczególnie dobrze smakowało wspomnianemu już Lindbergowi, który w przeszłości był zawodnikiem GOG. W zdecydowanie gorszym nastroju był z kolei Torsten Laen, w przeszłości kapitan Fuechse, a teraz zawodnik drużyny ze Svendborga.

To trzecia wygrana Fuechse w trzecim meczu grupowym Pucharu EHF. Zespół z Berlina jest liderem grupy A i nad drugim GOG ma dwa punkty przewagi.

Pozostałe mecze trzeciej serii spotkań Pucharu EHF są zostały zaplanowane na nadchodzący weekend.

Puchar EHF, grupa A (3. kolejka):

Fuechse Berlin - GOG Svendborg 37:29 (17:12) Najwięcej bramek: dla Fuechse - Kent Robin Toennesen 9, Petar Nenadić, Hans Lindberg - po 7, Ignacio Jimenez, Steffen Faeth - po 4; dla GOG - Mark Strandgaard Petersen 8, Jon Andersen, Hernik Jakobsen - po 4