Wygrana na pożegnanie Piotra Będzikowskiego. "Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa"

Siódemka Miedź Legnica wygrała pierwsze spotkanie w 2017 roku, pokonując SPR PWSZ Tarnów 28:26 (13:12). Pomimo przełamania złej passy, dzień później ogłoszono decyzję o zmianie szkoleniowca. Piotra Będzikowskiego zastąpił Zygmunt Woźniczka.

Damian Orłowicz
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska

W przekroju całego spotkania piłkarze ręczni Siódemki Miedzi Legnica wydawali się lepszym zespołem od przyjezdnych, ale o zwycięstwo musieli drżeć do samego końca. Jeszcze pięć minut przed końcem meczu prowadzili oni różnicą pięciu bramek, ale rywale zbliżyli się na dwa trafienia. Wygraną gospodarzy przypieczętował Krystian Kuta

- Był to dla nas trudny mecz. W poprzednim spotkaniu straciliśmy prowadzenie w ostatniej sekundzie. Teraz bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa i udało się. Druga połowa była pod naszą kontrolą, chociaż w końcówce zrobiło się nerwowo. Spokojnie utrzymaliśmy jednak ten wynik - ocenił Piotr Będzikowski, dotychczasowy trener Siódemki Miedź Legnica.

W następnej kolejce legniczanie zmierzą się z KSZO Odlewnią Ostrowiec Św., a później z Olimpem Grodków i Vive Tauronem II Kielce. - Te mecze będą kluczowe, dlatego bardzo dobrze, że udało się złapać optymizm przed kolejnymi spotkaniami - powiedział Będzikowski.

Dzień po zwycięstwie z SPR-em Tarnów w Siódemce Miedź postanowiono dokonać zmiany na stanowisku szkoleniowca. Obowiązki trenera powierzono Zygmuntowi Woźniczce.

Czy Siódemka Miedź Legnica wejdzie do pierwszej piątki grupy B I ligi?