Liga Mistrzów: sensacyjna porażka Vardaru Skopje!

Vardar Skopje zmarnował szansę na zapewnienie sobie zwycięstwa w grupie B Ligi Mistrzów i w 13. kolejce rozgrywek przegrał w Brześciu z Mieszkowem 26:30. Na własnym parkiecie MOL-Pick Szeged pokonał z kolei RK PPD Zagrzeb 26:21.

Marcin Górczyński
Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE

Podopieczni Raula Gonzaleza Gutierreza kroczyli ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa. Wobec porażki Rhein-Neckar Loewen w Celje, Vardar Skopje mógł zapewnić sobie zwycięstwo w grupie B.

Nic nie zapowiadało problemów faworytów. W 17 minucie Ivan Cupić wyprowadził swój zespół na prowadzenie 9:7, dobrze prezentował się też Igor Karacić. Przed przerwą uaktywnili się jednak Artsiom Kulak i Władisław Ostrouszko, zazwyczaj zawodnicy drugiego planu. Tym razem grali pierwsze skrzypce.

Sensacyjne prowadzenie udało się utrzymać w drugiej połowie. Katem Vardaru został Dainis Kristopans, nowy nabytek... mistrzów Macedonii. Gdy Łotysz trafił na pięć minut przed końcem (29:23), stało się jasne, że zwycięstwo zostanie w Brześciu. Dzięki triumfowi, Mieszkow może jeszcze przeskoczyć w tabeli Vive Tauron Kielce, z którym zagra w ostatniej kolejce.

W grze o podium w grupie B liczy się także MOL-Pick Szeged. Wicemistrzowie Węgier, głównie dzięki znakomitemu meczowi Jose Manuela Sierry w bramce, wygrali z RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 26:21. Chorwacki zespół zapłacił bardzo wysoką cenę za przestój w pierwszych piętnastu minutach po przerwie.

Liga Mistrzów, grupa B (13. kolejka):

Mieszkow Brześć - Vardar Skopje 30:26 (15:13)
Najwięcej bramek: dla Mieszkowa - Władysław Ostrouszko, Dainis Kristopans - po 8, Artsiom Kulak 7; dla Vardaru - Igor Karacić, Ivan Cupić - po 5, Timur Dibirow 4

MOL-Pick Szeged - RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 26:21 (14:12) Najwięcej bramek: dla Picku - Zsolt Balogh 7, Jonas Kallman 5; dla RK PPD - Tin Kontrec, Stipe Mandalinić, Dobrivoje Marković, David Miklavcić, Josip Valcić - po 3