Olimpia MEDEX - MTS Chrzanów. Lider uratował zwycięstwo

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie niespodziewanie miała problemy z pokonaniem MTS-u Chrzanów w 18. kolejce grupy B I ligi. Lider wygrał ostatecznie 32:29.

Marcin Górczyński
zawodnicy Olimpii MEDEX Piekary Śląskie Materiały prasowe / MKS OLIMPIA MEDEX PIEKARY ŚLĄSKIE / Na zdjęciu: zawodnicy Olimpii MEDEX Piekary Śląskie

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie. Oba zespoły dzieliła bowiem przepaść w ligowej tabeli. Olimpia MEDEX Piekary Śląskie prowadzi w rozgrywkach, a MTS Chrzanów toczy bój o pozostanie w gronie pierwszoligowców.

Choć po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 16:14, to rywale dawali się im mocno we znaki. Najciekawsze wydarzyło się po przerwie. Kibice w Piekarach Śląskich nie mogli poznać swoich zawodników. MTS złapał wiatr w żagle, wypracował przewagę i sensacja wisiała w powietrzu (27:26 w 50 minucie).

W końcówce Olimpia zerwała się do walki i nie pozwoliła sobie na wpadkę, która mogłaby mieć kluczowe znaczenie dla losów pierwszego miejsca w grupie B. Lider wygrał 32:29 i ma jedno oczko przewagi nad MKS-em Kalisz.