We własnych murach gra się najlepiej, czyli 20. kolejka PGNiG Superligi Kobiet w pigułce

W niedzielę zakończyła się 20. kolejka zmagań w PGNiG Superlidze piłkarek ręcznych. A w niej? Triumfowały wyłącznie drużyny gospodarzy. Na szczególną uwagę zasługuje historyczne zwycięstwo Energi AZS Koszalin nad lubelskim hegemonem.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / MARCIN CHYŁA
Dwudziesta kolejka przebiegła pod znakiem derbów. Walkę o prymat w Trójmieście wygrały zawodniczki Vistalu Gdynia, a na Dolnym Śląsku KPR Kobierzyce okazał się lepszy od jeleniogórzanek. Z pewnego zwycięstwa cieszyła się także Pogoń Baltica Szczecin, która pokonała przed własną publicznością UKS PCM Kościerzyna. Komplet punktów do swojego konta dopisały również szczypiornistki Kram Startu Elbląg.

Wydawało się, że ciekawe starcie zobaczymy w Lubinie, ale spotkanie okazało się meczem do jednej bramki. Metraco Zagłębie bez problemów pokonało Piotrcovię Piotrków Trybunalski i wróciło na trzecie miejsce w lidze. W innym niedzielnym pojedynku osłabiony mistrz Polski nie sprostał na wyjeździe Enerdze AZS Koszalin.

Mecz kolejki: Energa AZS Koszalin - MKS Selgros Lublin

To właśnie ta rywalizacja dostarczyła kibicom najwięcej emocji. Świetna atmosfera na trybunach, a na parkiecie zwroty akcji i walka o każdą piłkę. Ten mecz był prawdziwą promocją polskiego szczypiorniaka. W pierwszej połowie nieco lepiej spisywał się mistrz Polski, który przyjechał do Koszalina bez trzech zawodniczek z podstawowego składu.

Po zmianie stron inicjatywę przejęła Energa AZS, w barwach której świetne zawody rozegrała Monika Michałów. Na kwadrans przed końcem gospodynie prowadziły już różnicą pięciu bramek, ale MKS Selgros Lublin nie byłby sobą, gdyby odpuścił. O mały włos spotkanie nie zakończyło się podziałem punktów. W doprowadzeniu do wyrównania przeszkodziła mistrzyniom... przerwa na żądanie. Para sędziowska zdecydowała się przerwać grę, gdy pozycję do rzutu wypracowywała sobie Kamila Skrzyniarz.

Czarna seria: KPR Jelenia Góra

W oczy ekipy ze stolicy Karkonoszy coraz głębiej zaczyna zaglądać widmo spadku. Jeleniogórski zespół poniósł w sobotę piątą porażkę z rzędu i zajmuje jedenaste miejsce w PGNiG Superlidze. Gorszy bilans od podopiecznych Tomasza Konitza ma tylko Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Jeszcze trzy kolejki i w rozgrywkach nastąpi podział na szóstki - jedna będzie walczyć o mistrzostwo, druga o utrzymanie. Czy w tej rundzie KPR uzbiera więcej punktów?

Wyniki 20. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

Kram Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 31:22 ---> przeczytaj relację
Najwięcej bramek: dla Kram Startu - Lisewska 9; dla Olimpii-Beskid - Rosińska 8

Pogoń Baltica Szczecin - UKS PCM Kościerzyna 29:18 ---> przeczytaj relację
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Koprowska, Jedziniak, Zawistowska po 5; dla UKS PCM - Belter 7

Vistal Gdynia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 28:25 ---> przeczytaj relację
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Kobylińska 5; dla AZS-u - Masna 6

KPR Kobierzyce - KPR Jelenia Góra 28:21 ---> przeczytaj relację
Najwięcej bramek: dla KPR-u Kobierzyce - Mączka 7; dla KPR-u Jelenia Góra - Kobzar 10

Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:23 ---> przeczytaj relację
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Grzyb 8; dla Piotrcovii - Kopertowska, Wypych po 7.

Energa AZS Koszalin - MKS Selgros Lublin 29:28 ---> przeczytaj relację
Najwięcej bramek: dla Energi AZS - Michałów 7; dla MKS-u - Matuszczyk 6