Liga Mistrzów: THW Kiel przerwało zwycięską passę Barcelony! Jedna bramka Kamila Syprzaka

W spotkaniu 13. kolejki grupy A Ligi Mistrzów 2016/2017, hiszpańska FC Barcelona Lassa z Kamilem Syprzakiem w składzie po zaciętej batalii zremisowała na wyjeździe z niemieckim THW Kiel 27:27.

Tomasz Rosiński
Kamil Syprzak (po lewej) East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)
W niedzielę zespół z Barcelony chciał przedłużyć swoją zwycięską passę do 19 kolejnych wygranych we wszystkich rozgrywkach. Natomiast szczypiorniści THW pragnęli zrehabilitować się za swoje ostatnie słabe występy (porażki z Bjerringbro-Silkeborg i SC Mahdeburg) i zrealizowali swój cel, dość niespodziewanie urywając punkt Blaugranie.

Sam początek rywalizacji w Kilonii należał zdecydowanie do mistrzów Hiszpanii, którzy rzucili się do frontalnych ataków i w dziewiątej minucie objęli prowadzenie 5:1. Taki obrót spraw nie podłamał gospodarzy, a do walki poderwał ich znakomicie dysponowany Marko Vujin (9:10 w 20. minucie meczu).

W FC Barcelona ciężar gry na swoje barki brał doświadczony Kirył Łazarow, który był niemal nie do zatrzymania dla rywali. Natomiast w szeregach ekipy z Niemiec Vujina mocno wspierał skrzydłowy Niclas Ekberg, a ostatecznie podopieczni Alfreda Gislasona przegrali pierwszą połowę pojedynku 13:15.

W drugiej odsłonie starcia na boisku trwała wyrównana walka i wymiana ciosów. Szczypiorniści FCB starali się przyspieszać, ale miejscowi zawodnicy ani myśleli, żeby odpuszczać i na kwadrans przed zakończeniem zawodów doprowadzili do remisu 22:22.

TKW Kiel złapało wiatr w żagle, zaś gości w trudnych momentach ratowali bramkarze: najpierw Borko Ristowski, zaś później Gonzalo Perez de Vargas. Końcówka spotkania to był istny thriller, w którym remis (27:27) swojej drużynie na sześć sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziów zapewnił Nikola Bilyk.

Polskiemu obrotowemu Syprzakowi raz (na dwie próby) udało się trafić do bramki rywali.

Liga Mistrzów, 13. kolejka gr. A:

THW Kiel - FC Barcelona Lassa 27:27 (13:15) Najwięcej bramek: dla THW Kiel - Marko Vujin i Niclas Ekberg - po 8, Nikola Bilyk 4; dla FC Barcelona Lassa - Kirył Łazarow 8, Valero Rivera 5, Wael Jallouz 4, [...], Kamil Syprzak 1.